Utonął na strzeżonym kąpielisku

Dodane 10 sierpnia 2020, 14:55

Na sygnale, Wilga
Zdjęcie poglądowe Mimo długiej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który wczoraj popołudniu topił się na strzeżonym kąpielisku „Wodna Kraina” w Wildze.

Na terenie powiatu garwolińskiego tylko w trzech miejscach można kąpać się zgodnie z pozwoleniem sanepidu i pod okiem ratowników wodnych, Jak się wczoraj okazało, nawet to nie zapewni nam całkowitego bezpieczeństwa.

W niedzielę ok. godz. 14.30 na strzeżonym kąpielisku wodnym w Wildze doszło do tragedii. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zastali ratowników wodnych, którzy przeprowadzali akcję reanimacyjną mężczyzny, wydobytego z akwenu kąpieliska. Wstępne ustalenia wskazują, że 45-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego po wejściu do wody z nieustalonych dotychczas przyczyn zniknął pod jej powierzchnią – informuje sierż. szt. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzny nie udało się uratować mimo wysiłku wielu osób.

6 sierpnia na dzikim kąpielisku w Korytnicy (gm. Trojanów), utopił się młody mężczyzna: Utonął na dzikim kąpielisku. 21-latka wyłowili nurkowie

Komentarze (7)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Katarzyna
  (10 sierpnia 2020, 21:08)
Pracę jaką wykonali ratownicy zaangazowanie ich w ratunek człowieka siłę jaka poswiecili by ratowac ludzkie życie nie da się opisać wszyscy byli mocno zkocentrowani na swojej pracy nad czlowiekiem któremu chcieli za wszelka cene uratować życie.Bylam tego dnia tam i wszystko widzialam należą się pochwały mimo teagedii zdyscypinowania ludzi ratowników poswieconych swej pracy dla nas w razie wypadku.Karetka tak szybko nie przyjechala Ci mlodzi ludzie walczyli o każdą sekundę w natarciu śmierci.Ja im gratuluję tego co zrobili tego potu poświęcenia wlasciciel plaży może być dumny z Ratowników mimo finalnego złego końca nie ich wina a to co widzialam przekłda się na to co opisuję pozdrawiam wszystkich
O
  (11 sierpnia 2020, 08:58)
Na strzeżonym kąpielisku!!!!! Kae biora za wejście i co ….
Do KATARZYNA
  (11 sierpnia 2020, 19:24)
KATARZYNA chyba z byt blisko całego zdarzenia nie byłaś skoro piszesz ze właściciel może być dumny z ratowników. Poszkodowanego wyciągną postronny człowiek, pomocy też udzielali postronni ludzie używając własnego sprzętu ratunkowego. Żaden z obecnych ratowników wodnych nie miał pojęcia co ma robić, jak ratować poszkodowanego. Właściciel powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za to że ratownicy wodni nie są wyposażeni na plaży w podstawowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia.
Ola
  (11 sierpnia 2020, 19:52)
Ratownicy DOŚĆ pozno dobiegli ....ogolnie akcje z wyciaganiem z wody zaczeli ludzie postronni bedacy na plaży.....pochwala owszem nalezy sie ratownikom za pomoc i wysilek ,ale uwazam ze powinno sie podziekowac chlopakom ktorzy zanurkowali i wyciagneli pana z wody!!! BRAWO CHLOPAKI!!
Ola
  (12 sierpnia 2020, 10:20)
Brawa przede wszystkim.należą sie chlopak ktorzy nurkowali.po tego czlowieka.....zanim dobiegli ratownicy pan juz byl wyciagniety z wody na brzeg!! Kondolencje dla rodziny!
Ola
  (12 sierpnia 2020, 11:31)
Brawa dla chlopakow ktorzy nurkowali zeby wydostac czlowieka z wody!!!
Aga
  (12 sierpnia 2020, 20:57)
Dajmy juz spokoj i ratownikom i tej sprawie.
Starali sie jak mogli......mlodzi ludzie.Zapewne byli w szoku itp.Pokoj duszy poszkodowanego!!!