Uszkodził szlaban i wybił dwie szyby - grozi mu do 10 lat więzenia

Dodane 9 listopada 2019, 10:37

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia szlabanu przy „Garwolance” oraz usiłowanie włamania do dwóch lokali usługowych. 27-latek usłyszał już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia.

W nocy 26 października br. w Garwolinie na ul. Olimpijskiej przy pływalni Garwolanka, doszło do uszkodzenia szlabanu. Sprawca wyłamał ramię szlabanu z mechanizmu podnoszącego. Zarządca terenu wycenił straty na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. W nocy z 31/1 listopada nieznana osoba dokonała wybicia witryn w dwóch lokalach usługowych na terenie Garwolina. Pracujący nad sprawą policjanci przyjęli zawiadomienia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone zostały również nagrania z monitoringu.

Sprawą zajęli się policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego. W trakcie wykonywanych czynności przesłuchiwali świadków, analizowali zabezpieczone nagrania z monitoringów, krok po kroku sprawdzali każdą uzyskaną informację.

Następnie zebrany materiał szczegółowo przeanalizowali. Wszystko wskazywało, że sprawcą uszkodzenia szlabanu i usiłowaniem włamania do placówek jest 27-letni mieszkaniec Garwolina. Mężczyzna został zatrzymany. W konsekwencji mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i usiłowania włamania. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Za swoje zachowanie mieszkaniec Garwolina odpowie przed sądem. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Marek Kapusta

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.