Usuwanie blizn: na co warto zwrócić uwagę decydując się na zabieg?

Dodane 15 listopada 2022, 09:01
Usuwanie blizn jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Czym warto się kierować w wyborze metody zabiegowej oraz samej kliniki?

Usuwaj blizny wyłącznie w sprawdzonych gabinetach

Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, w tym usuwaniu blizn, jest wybór odpowiedniego specjalisty. Warto korzystać wyłącznie z usług doświadczonych ekspertów, pracujących w renomowanych klinikach. Dobrym sposobem na redukcję blizn absolutnie nie jest decydowanie się na najtańszą opcję. Nasz niepokój powinny zwrócić wyjątkowo niskie ceny. W sprawdzonych i renomowanych klinikach specjaliści przed usunięciem blizny robią dokładny wywiad z pacjentem na obecność ewentualnych przeciwwskazań, informują o pielęgnacji pozabiegowej i możliwych skutkach ubocznych zabiegu. Dodatkowo dobierają idealne do potrzeb skóry metody zabiegowe. Co mówią o usuwaniu blizn profesjonaliści przeczytasz tutaj: https://usuwanie-blizn.com/

Każda blizna może być usunięta: nie każda metoda jest jednak dobra

Sposobów na usuwanie blizn jest wiele: laseroterapia, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, Skin Needling, radiofrekwencja mikroigłowa, Dermapen i inne. Wszystkie wykazują wysoką skuteczność, jednak nie zawsze jedna i ta sama metoda będzie odpowiednia dla każdej blizny, jej lokalizacji i rodzaju cery pacjenta.

Za najbardziej uniwersalną metodę usuwania blizn uznawana jest laseroterapia (https://usuwanie-blizn.com/laserowe-usuwanie-blizn). Sprawdza się ona zarówno w przypadku blizn potrądzikowych, jak i po innych chorobach dermatologicznych (takich jak ospa) czy pooperacyjnych, w tym blizn po cięciu cesarskim. Więcej na temat usuwania blizn po CC przeczytasz tutaj: https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-po-cesarce

W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej lekarz podejmie decyzję, która z metod będzie najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza. Warto wiedzieć, że blizny można usuwać w każdym wieku (jeśli nie istnieją ku temu przeciwwskazania). To jednak również należy pozostawić do oceny lekarzowi.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.