Uratował 14-latkę, podziękował mu burmistrz

Dodane 1 marca 2017, 19:38
Zdjęcie: UM Garwolin Sesja Rady Miasta Garwolina w dniu 27 lutego b.r. rozpoczęła się bardzo miłym akcentem. Przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak wspominając znany program telewizyjny „Zwyczajni niezwyczajni” prezentujący zwykłych przypadkowych ludzi, którzy w sytuacji zagrożenia życia drugiej osoby nie zawahali się im ruszyć z pomocą, często z narażeniem własnego życia, z satysfakcją stwierdził, że taki właśnie człowiek został zaproszony na salę obrad miejskiej Rady.

Garwolińskim „zwyczajnym niezwyczajnym” jest bowiem pan Maciej Sobiech. To on w dniu 14 lutego b.r. uratował dziewczynę, pod którą załamał się lód podczas jazdy na łyżwach na zbiorniku w pobliżu amfiteatru.

Zaproszenie na sesję dla bohatera wystosował Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Odnosząc się do własnych życiowych doświadczeń Burmistrz z podziwem mówił o godnej naśladowania postawie pana Macieja. Wspólnie z Przewodniczącym Rady przekazali panu Maciejowi grawerowany dyplom, rozpoczynający się cytatem myśli Alberta Einstaina: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.”

Zgromadzeni na sali obrad radni, dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta, urzędnicy oraz zaproszeni goście nagrodzili pana Macieja gromkimi brawami.

UM Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.