Ukryli się za szafą. Dwóch braci trafiło do więzienia po skutecznej akcji Policji

Dodane 23 listopada 2022, 14:50

Na sygnale
KPP Garwolin Dwóch braci z powiatu garwolińskiego miało na swoim koncie włamania. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, mieli odbyć karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, jednak nie zamierzali zastosować się do wydanego wyroku. Choć 41- i 37-latek zadali sobie dużo trudu, żeby ukryć się przed policjantami, dzięki skutecznej akcji funkcjonariuszy zostali zatrzymani i na najbliższy rok trafili do więzienia.

W trakcie planowania zatrzymania poszukiwanych mężczyzn policjanci brali pod uwagę różne możliwe scenariusze. Z dokonanego rozpoznania wynikało, że bracia mogą być agresywni. Jeden z wariantów zakładał konieczność siłowego wejścia do domu. Akcję zatrzymania przeprowadzono przedwczoraj. Funkcjonariusze sprawnie zrealizowali taktyczne założenia operacji. Szybko dostali się do mieszkania i zaczęli je przeszukiwać.  

Bracia zadali sobie dużo trudu, by ukryć się policjantami. Obaj znajdowali się w jednym z pomieszczeń, które przygotowali jako swoistą kryjówkę. Drzwi do niego były zastawione szafą. Żeby utrudnić dostęp do pomieszczenia mężczyźni dodatkowo zabili wejście deskami.  

Zobacz też: Usterka w IPhone - Jak sobie z nią poradzić?

Po skutecznej akcji Policji bracia jeszcze tego samego dnia trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą kary wyznaczone przez sąd.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.