Uderzył w płot i uciekł, jechał za nim policjant

Dodane 12 września 2019, 08:34

Maciejowice, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Spostrzegawczość i zdecydowane działanie garwolińskiego policjanta, który przebywał na urlopie, przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna mając ponad 2 promile prowadził samochód i uderzył w ogrodzenie posesji. Nietrzeźwy kierowca swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Post. Paweł Grześkiewicz - policjant z Posterunku Policji w Maciejowicach uniemożliwił kierowcy dalszą podróż, pilnując mężczyzny do czasu przyjazdu umundurowanych kolegów.

Na początku tygodnia policjant z maciejowickiego posterunku, będąc na urlopie, przejeżdżał przez swój rejon służbowy. Jego uwagę zwrócił jadący przed nim samochód marki Hyundai, który nienaturalnie się poruszał, w pewnym momencie uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odjechał.

Funkcjonariusz bez chwili zawahania zareagował, ruszył za pojazdem i zatrzymał kierującego. Poinformował mężczyznę, że jest policjantem i nakazał unieruchomić silnik w samochodzie. Następnie policjant powiadomił dyżurnego garwolińskiej komendy i nie spuszczał z oka kierującego, pilnując go do czasu przyjazdu mundurowych. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia stróża prawa. Lekkomyślny kierujący miał w organizmie ponad 2 promile. Mężczyźnie zostało zatrzymanie prawo jazdy.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

Komentarze (5)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (12 września 2019, 09:31)
No niemożliwe (tylko) dwa promile i WG wali w płot?
Jan III Sobieski
  (12 września 2019, 11:35)
Nicolka dlaczego nie poszłaś do szkoły, tylko wypisujesz bzdury w internecie?
Samogon
  (12 września 2019, 12:33)
Czy policjant był trzeźwy?
Do nikoli nipepsi
  (12 września 2019, 13:58)
A gdzie jest napisane że to WG? Czytanie do poprawy.
Rudy
  (17 września 2019, 17:13)
Dla Nicola nie ma takiej szkoły