Uderzył piorun, spłonęła stodoła

Dodane 10 sierpnia 2017, 13:17

Borowie, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: redakcja Dziś rano przez powiat garwolińskie przeszła burza, połączona z dużymi wyładowaniami atmosferycznymi. W gminie Borowie od uderzenia pioruna spłonęła stodoła.

Do zdarzenia doszło przed godziną 9 w miejscowości Kamionka.

Na miejscu pojawiło się sześć zastępów straży pożarnej: PSP Garwolin, OSP Borowie, OSP Chromin, OSP Parysów, OSP Unin, OSP Laliny, OSP Stary Miastków.

Pożarem został objęty murowany budynek. W większości uległ spaleniu dach oraz wyposażenie budynku.

Aktualizacja:

10 sierpnia przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Kamionce, gm. Borowie. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży cały budynek gospodarczy objęty był pożarem. Działania straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego i podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji budynku i przelewania pogorzeliska. Spaleniu uległ budynek oraz składowane
w nim słoma i siano.

W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i siedem zastępów OSP.

 

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Strażak
  (10 sierpnia 2017, 17:37)
Nie stodoła a budynek gospodarczy obora czy chlew
wyborca
  (10 sierpnia 2017, 19:54)
https://www.youtube.com/watch?v=Q-CS1S7eGDU