Trzy nielegalne składowiska silnie zanieczyszczonego kwasu w powiecie

Dodane 5 marca 2021, 16:56

Na sygnale
Zdjęcie z miejsca zdarzenia: WIOŚ w Warszawie W dniach 3-4.03.2021r. inspektorzy Delegatury WIOŚ w Mińsku Mazowieckim wraz z funkcjonariuszami policji z KPP Garwolin ujawnili nielegalnie zmagazynowane odpady w trzech lokalizacjach na terenie powiatu garwolińskiego.

Na działce w miejscowości Zwola (gm. Miastków Kościelny) znajdowało się 247 paletopojemników o objętości 1 m3. Takie same pojemniki w liczbie 30 szt. ujawniono w dwóch naczepach w miejscowości Wola Rębkowska, a 338 pojemników zlokalizowanych było w miejscowości Garwolin.

Łącznie służby ujawniły 615 pojemników typu mauser w pełni wypełnionych nieznaną substancją koloru czarnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że substancja wykazuje silne właściwości żrące. Jeden z pojemników w miejscowości Zwola uległ rozszczelnieniu i jego zawartość częściowo wyciekła do gruntu. Ponadto na działce stwierdzono duże nagromadzenie części samochodowych, pochodzących z demontażu pojazdów, których obrót jest zakazany przez prawo.

Z miejsc magazynowania odpadów w asyście funkcjonariuszy PSP ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego pobrano do analizy próby wody, gleby i odpadów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że substancje znajdujące się w pojemnikach to silnie zanieczyszczony w procesach galwanizacyjnych kwas.

Sprawa jest w toku.

Informacja prasowa: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (7 marca 2021, 13:09)
Najpierw papieroski w ciężarówce, teraz chemia w baniakach. Można? Oczywiście. Jeszcze biały proszek za cmentarzem.
Gg
  (8 marca 2021, 09:50)
A Nicola oczywiście wszechwiedząca.
Ziutek
  (8 marca 2021, 11:13)
Widzisz Nicola, mozna dorobić? Można. A Ty z tym swoim szmateksem ledwo wiążesz koniec z koncem
Nicola
  (8 marca 2021, 11:18)
Widzisz GG mieszkam u was i wiem. A wy nie.
Gg
  (8 marca 2021, 18:10)
To po co tu Nicola mieszkasz jak Ci wg nie pasuje. Ciekaw jestem czy swoje poglądy wyrażasz publicznie czy tylko w Internecie. Takie osoby się powinno wywieźć na taczce pełnej gnoju
Nicola
  (9 marca 2021, 09:03)
GG mieszkam tu gdyż zawsze marzyłam żeby zamieszkać na wsi. Taczka + gnój fajna atrakcja. Jednak dobrze wybrałam.