Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku z udziałem mieszkańca powiatu garwolińskiego

Dodane 12 maja 2022, 13:16

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: policja.pl Śledczy z Otwocka wyjaśniają jak doszło do tragicznego w skutkach wypadku na DW801 w miejscowości Piotrowice. W czasie długiego majowego weekendu motocyklista - mieszkaniec powiatu garwolińskiego - śmiertelnie potrącił seniorkę jadącą rowerem.

Funkcjonariusze nadzorowani przez prokuratora wykonali oględziny i zabezpieczali miejsce wypadku. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

We wtorek, 3 maja około godziny 14:10 oficer dyżurny otwockiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Piotrowice. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca rowerem 74-latka, wykonując manewr skrętu w lewo, wjechała z pobocza drogi wojewódzkiej nr 801 na prawy pas jezdni i doprowadziła do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku 37-letnim motocyklistą. Niestety rowerzystka, pomimo udzielanej jej pomocy, zmarła na miejscu. Kierujący motocyklem był trzeźwy, trafił do szpitala.

Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsce zdarzenia. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Szczegółowe przyczyny wypadku będą wyjaśnianie w ramach postępowania.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie, czy też włączanie się do ruchu.

Lato zbliża się do nas dużymi krokami, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. W tym czasie zdecydowanie wzrasta ilość wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem uważając zarówno na motocyklistów jak i pieszych.

mł. asp. Paulina Harabin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.