Tragiczny piątek w Garwolinie. Policjanci podsumowują Świąteczny weekend

Dodane 26 grudnia 2016, 13:34

Miasto Garwolin, Na sygnale
Poglądowe/Redakcja Dla wielu z nas okres świąt to czas odpoczynku, spędzenia czasu z rodziną, natomiast dla policjantów jest to czas intensywnej pracy. W dniach od 23 grudnia do 8 stycznia na terenie całego garnizonu mazowieckiego policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Święta 2016".

W świąteczno-noworocznym okresie co roku policja odnotuje wzmożony ruch pojazdów i pieszych. To bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dlatego w tych dniach można spotkać na drogach większą ilość policyjnych patroli. Jednak policjanci w tych dniach nie tylko kontrolują prędkość, czy stan trzeźwości kierujących, ale również patrolują miejsca szczególnie narażone na kradzieże czy włamania, pilnując naszego bezpieczeństwa. 

Potrącenie pieszego na ul. Lubelskiej w Garwolinie

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło po godzinie 17 w piątek 23 grudnia. Kierujący osobowym Oplem potrącił mężczyznę. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu – trzeźwy. Na miejscu czynności wykonano pod nadzorem prokuratora.

Statystyka z Mazowsza

W ciągu zaledwie trzech świątecznych dni na mazowieckich drogach doszło do 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych. Nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Mazowieccy policjanci zatrzymali 48 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie", ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy także o odpowiedzialności karnej

Według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do dwóch lat. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację. Dużą rolę odgrywają członkowie rodzin takich kierowców, albo pasażerowie - widząc tego typu sytuację należy ostro zareagować, nawet odbierając kluczyki do auta, żeby uniemożliwić jazdę nietrzeźwemu kierowcy aby nie doszło do tragedii.


Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/Redakcja

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.