To już 8 przypadek wścieklizny w powiecie

Dodane 23 lipca 2021, 11:20
Mapa występowania przypadków wścieklizny w powiecie garwolińskim/ Mapa google/oprcowanie własne Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Siedlcach poinformował o wykryciu kolejnego przypadku wścieklizny na terenie powiatu garwolińskiego. Przypominamy, że nasz region jest uznany jako obszar zagrożony wścieklizną.

16 lipca 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 36. przypadku wścieklizny u zwierząt na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono w powiecie garwolińskim w miejscowości Łaskarzew u lisa.

WŚCIEKLIZNA NA TERENIE POWIATU GARWOLIŃSKIEGO 2021 R:

>>> Pierwszy przypadek wścieklizny wykryto 13 kwietnia w Woli Władysławowskiej, gm. Garwolin [czytaj].
>>> Drugi przypadek wścieklizny wykryto 28 kwietnia w Woli Starogrodzkiej, gmina Parysów [czytaj]
>>> Trzeci i czwarty przypadek wścieklizny wykryto 4 maja w Woli Rębkowskiej, gm. Garwolin [czytaj].
>>> Piąty i szósty przypadek wścieklizny wykryto 28 maja w Starym Helenowie (gm. Łaskarzew) i Tarnowie (gm.Wilga) [czytaj],
>>> Siódmy przypadek wścieklizny wykryto 16 czerwca w Trzciance (gm. Wilga) [czytaj].
>>> Ósmy przypadek wścieklizny wykryto 16 lipca w Łaskarzewie
[czytaj].

 

Rozporządzenie nr 12 Wojewody Mazowieckiego z 27 kwietnia 2021 r. obowiązuje z późniejszymi zmianami. Pełna treść Rozporządzeń Wojewody Mazowieckiego w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt dostępna jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenia-2021-r

Zgodnie z wydanym przez Wojewodę rozporządzeniem nr 12 z 27 kwietnia 2021 r., z późniejszymi zmianami wskazanymi w rozporządzeniu Wojewody nr 17 z 31 maja 2021 r. , na obszarze zagrożonym

ZAKAZUJE SIĘ:

    organizowania, targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę;
    organizowania polowań i odłowów zwierząt łownych, za wyjątkiem odstrzałów sanitarnych dzików oraz polowań indywidualnych bez udziału psów i nagonki, na zasadach określonych przez właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii.

NAKAZUJE SIĘ:

    trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu;
    pozostawienie zwierząt gospodarskich, za wyjątkiem jedwabnika morwowego (Bombyx mori) i pszczoły miodnej (Apis mellifera), w okólnikach i na zamkniętych wybiegach.

Nakazy i zakazy, o których mowa w rozporządzeniu Wojewody nr 12 z 27 kwietnia 2021 r., z późniejszymi zmianami wskazanymi w rozporządzeniu Wojewody nr 17 z 31 maja 2021 r., obowiązują wszystkich mieszkańców oraz osoby przebywające czasowo na obszarach, określonych za obszar zagrożony wścieklizną w rozporządzeniu Wojewody nr 12 z 27 kwietnia 2021 r, z późniejszymi zmianami wskazanymi w rozporządzeniu Wojewody nr 21 z 1 lipca 2021 r.

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gośc poranny
  (24 lipca 2021, 19:20)
Hihi Nikola się rozłazi po powiecie
Gg
  (25 lipca 2021, 20:11)
Jej to wszędzie pełno