Telewizja i internet - w pakiecie czy osobno?

Dodane 27 czerwca 2022, 19:20
Wybór konkretnej oferty internetu bądź abonamentu telewizyjnego powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi potrzebami i preferencjami. Wielu dostawców telewizji i internetu przygotowało dla swoich klientów atrakcyjne pakiety, jednak nie w każdym przypadku będą one najlepszym wyborem. Kiedy warto z nich korzystać, a kiedy lepiej zrezygnować z pakietów?

Telewizja i internet w pakiecie - ekonomiczny wybór?

Powszechnie uważa się, że telewizja internet w jednym pakiecie pozwalają sporo zaoszczędzić. Rzeczywiście, jeśli zdecydowalibyśmy się na zakup takich samych ofert osobno, zapłacimy więcej, niż gdybyśmy kupili je w pakiecie. Warto jednak zastanowić się, czy naprawdę interesuje nas konkretna oferta w takim kształcie, w jakim została nam przedstawiona. Może okazać się, że o ile propozycja pakietu internetowego spełnia nasze oczekiwania, o tyle oferta telewizyjna jest zbyt mocno rozbudowana. W takiej sytuacji korzystniejszy będzie zakup internetu i telewizji osobno, co pozwoli nieco zaoszczędzić. Wielu konsumentów przepłaca za pakiety telewizyjno-internetowe, choć w praktyce są one dla nich zbyt mocno rozbudowane, przez co nie mogą z nich w pełni korzystać. 

Umowa na dłuższy okres

Decydując się na zakup pakietu, w skład którego wchodzi telewizja internet, zwykle podpisujemy umowę z dostawcą na dłuższy okres. Często jest to minimum rok, co dla wielu osób może okazać się zbyt długim czasem, zwłaszcza jeśli wybieramy internet stacjonarny. Pamiętajmy, że o ile internet mobilny możemy zabrać ze sobą wszędzie, o tyle internet stacjonarny przypisany jest niejako do konkretnego miejsca. Jeżeli często wyjeżdżamy bądź zmieniamy miejsce zamieszkania, lepszym wyborem będzie zakupienie osobno internetu mobilnego i pakietu telewizyjnego. Oczywiście, można znaleźć oferty mieszane, a więc z internetem mobilnym i telewizją, jednak są one rzadkością, a co więcej, nie zawsze będą opłacalne pod kątem finansowym. Dlatego też, kupując internet mobilny, zazwyczaj osobno musimy dokupić pakiet telewizyjny. 

Kiedy warto zdecydować się na pakiet telewizji i internetu?

W niektórych przypadkach zakup internetu i telewizji w pakiecie jest korzystnym rozwiązaniem - na przykład wtedy, gdy oferta spełnia wszelkie nasze oczekiwania, a dodatkowo jest korzystna pod względem finansowym. Kupując usługi w pakiecie, często możemy skorzystać z różnego typu promocji, na przykład:

  • odroczenie płatności - niektórzy dostawcy oferują pierwszych kilka miesięcy za darmo bądź za symboliczną opłatą,
  • dostęp do dodatkowych kanałów,
  • zniżki na różnego rodzaju dodatkowe usługi, na przykład zakup niektórych, dodatkowo płatnych kanałów,
  • bezpłatnej pomocy serwisanta.

Dostawcy internetu i telewizji przygotowali zróżnicowane oferty, dzięki czemu o wiele łatwiej jest znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy, że w niektórych przypadkach warunki umowy mogą podlegać negocjacji, dopasowując je do naszych oczekiwań oraz możliwości finansowych. Możemy więc zrezygnować z usług, z których nie chcemy korzystać na rzecz takich, które z naszej strony są warto uwagi. 

Wpis na blogu https://fastinternet.pl

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.