Tak ugotowały, że cała miejscwość się najadła

Dodane 16 grudnia 2019, 20:18
Zdjęcie: redakcja Ugotowały ale nie tradycyjne dania, a takie które są zdrowe, lekkie i pożywne. 15 grudnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zgrane Babki w Samorządkach zorganizowały uroczystość środowiskową pod hasłem: ZDROWE JEDZENIE - DŁUŻSZE ŻYCIE. W programie nie zabrakło występów, pysznego jedzenia i pokazów.

W niedzielne popołudnie w hali prze szkole podstawowej w Samorządakch, odbyła się wielka lokalna integracja. Prężnie działające Zgrane Babki wychodząc na przeciw coraz większemu problemowi otyłości wśród mieszkańców, oraz coraz częstszemu problemowi chorób związanych ze złym odżywaniem zorganizowały spotkanie pod hasłem ZDROWE JEDZENIE - DŁUŻSZE ŻYCIE. 

Wszystkich zgromadzonych z podstawową wiedzą o zdrowym jedzeniu i o witaminach zapoznały dzieci ze szkoły w Samorządkach. W pięknych strojach i z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Po występie maluchów, prelekcję na temat zdrowego odżywiania poprowadziła pochodząca z Samorządek dietetyczka, Beata Prusińska.  

To również dzięki jej pomocy udało się stworzyć całe niedzielne menu, które kosztowali mieszkańcy wsi. Jak się okazało, zdrowo nie musi oznaczać bez smaku. Na szwedzkim stole pojawiły się pyszne i kolorowe dania takie jak: bułki z dynią, chleb pełnoziarnisty,  pasty z groszku i soczewicy, chleb z twarogiem, schab wolnogotowany, pasztet z soczewicy i cukinii, owsianka, sernik z jogurtu naturalnego, muffiny z dyni, brownie z buraka i wiele, wiele innych.

Na spotkaniu nie zabrakło również Mikołaja, który przed budynkiem zjawił się specjalnym pojazdem. Każe dziecko, które pojawiło się na niedzielnym spotkaniu otrzymało prezent. Uczniowie szkoły podstawowej w Samorządkach wzięli również udział w konkursie plastycznym Zdrowe odżywianie. Jury wybrało najlepsze prace a zwycięscy zostali nagrodzeni. 

Na koniec dietetyczka Beata Prusińska zaprezentowała zgromadzonym jak szybko zrobić odżywcze koktajle i pyszne przekąski. 

Spotkanie poprowadziła Ewelina Rogińska. Wśród gości pojawili się Grzegorz Woźnik - poseł na sejm RP, Iwona Kurowska - wicestarosta powiatu garwolińskeigo, Wlademar Sabak - wójt gminy Górzno.

W skład Koła Gospodyń Wiejskich w Samorządkach wchodzi obecnie prawie 50 pań, prezesem stowarzyszenia jest Agnieszka Walenda.

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.