TABU w Garwolinie (7 września)

Dodane 24 czerwca 2019, 17:09

Garwolin
Zdjęcie: Tabu.band.pl W tym roku lato w Garwolinie pożegna zespół TABU. Panowie zagrają koncert plenerowy w ramach trasy koncertowej Tabu Summer Tour 2019.

Koncert TABU w Garwolinie odbędzie się 7 września 2019 r.

Chęć założenia kapeli siedziała w nas od dziecka. Przez długi czas krystalizowały się nasze kierunki muzyczne, lecz oraz częściej w naszych sercach grała muzyka jamajska. Pewni już swoich przekonań muzycznych w październiku 2003r. spotkaliśmy się na pierwszej próbie. Zespół tworzyli wtedy: Rafał Karwot (voc.), Karol Karwot (git.bas.), Marcin Suchy (git.), Jakub Kuznicius (perkusja). Wtedy też zespół przybrał nazwę TABU reggae mission. Wkrótce do zespołu dołączył Marcin Wacławczyk (keyboard). W takim składzie po kilku tygodniach istnienia, Tabu zagrało swój pierwszy koncert w Domu Pomocy społecznej w Gorzycach. Koncert został bardzo pozytywnie przyjęty, co dało nam siły do dalszych działań.

Początek 2004 roku to koncertowanie i zdobywanie doświadczenia na scenie. Graliśmy wtedy trochę cover’ów ale zaczynały powstawać także wczesne wersje własnych utworów. Od czerwca 2004r. rozpoczyna się nowy etap zespołu. Do Tabu dołączyła sekcja dęta – Kacper Skoneczny (trąbka) oraz Patryk Brandys (puzon) – dwaj młodzi muzycy z Jastrzębia. Podczas nieobecności gitarzysty Marcina (wyjazd do USA) zaprosiliśmy do współpracy Kamila Machulec (git.), oraz Łukasza Kulikowskiego (git.bas.) z zaprzyjaźnionego zespołu Flake. Grając w takim składzie wygraliśmy festiwal muzyki reggae i hip-hop “Muzyczna Wyspa” w Knurowie. W nagrodę otrzymaliśmy 40 godzin w studio nagrań, ale postanowiliśmy z nagraniami jeszcze poczekać. Od tego czasu Kamil i Łukasz stali się członkami zespołu.

Po małej przerwie wakacyjnej oraz powrocie Marcina zza oceanu, zespół opuścił Patryk Brandys, a za puzon chwycił Wacek Mitko (Skampararas). Po kilku koncertach Wacek opuścił zespół, a zastąpił go dobry kolega Kacpra – Marcin Nyrek. W grudniu 2004 roku swoją działalność w zespole zawiesił grający z nami od samego początku Karol Karwot.

Końcówka 2004 roku i początek 2005 to koncertowanie i tworzenie nowego materiału. W kwietniu 2005 wzięliśmy udział w przeglądzie Rock-Time w Opolu, do którego zostaliśmy zakwalifikowaniu jako jeden z 8 zespołów. Na przeglądzie zdobyliśmy drugą nagrodę jury oraz nagrodę publiczności (www.rock-time.radioemiter.pl). W tym czasie do zespołu dołączył saksofonista Patryk Cyran.

Latem 2005 zakwalifikowaliśmy się do konkursowej części największego w Polsce festiwalu muzyki reggae w Ostródzie (www.reggae.ostroda.pl). Na konkursie zdobyliśmy 1 nagrodę, za co otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, oraz możliwość nagrania singla w Polskim Radiu Olsztyn oraz jego wydanie i wypromowanie przez Positive Music Promotion. Jest to jak do tej pory nasze największe osiągnięcie. Jednak z nagraniem singla/płyty postanowiliśmy jeszcze jakiś czas poczekać. W październiku 2005 wygraliśmy jeden z koncertów z cyklu “Młode Wilki – Rebelia” który odbył się w warszawskim klubie Stodoła. Tym samym zakwalifikowaliśmy się do finału tej edycji na którym w grudniu 2005 r. zdobyliśmy 3 nagrodę. Niesamowite przeżycie…

Od stycznia do maja 2006 roku nagrywaliśmy nasz pierwszy krążek w Czeskim studio nagrań A6 w Trincu. Debiutancka płyta została wydana z końcem czerwca nakładem wytwórni Zima Records oraz Positive Music Promotion. W lipcu 2006 zespół opuścił saksofonista Patryk Cyran, a zastąpił go Radek Drobczyk (Hakan). Druga połowa 2006 roku oraz cały rok 2007 to koncertowanie i promowanie płyty “Jednosłowo”. Przez cały rok 2006 logistyką i organizacją koncertów zajmował się Adam Ledwoń (Piboy). Dziękujemy Ci Adamie z całego serca! Od roku 2007 funkcję tę przeją nasz wokalista Rafał Karwot.

We wrześniu 2007 roku nastąpiła kolejna zmiana w naszych szeregach. Zespół opuścił klawiszowiec Marcin Wacławczyk a zastąpił go Dawid Krótki. Koniec roku 2007 oraz pierwsza połowa 2008 to koncerty i powoli przygotowania do nagrywania nowej płyty. Ostatni koncert w 2008 roku zagraliśmy 28 lipca na naszym festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Od tej daty aż do końca roku pracowaliśmy nad nową płytą.

W listopadzie 2008 roku weszliśmy do studia nagrań Fonoplastykon we Wrocławiu i pod okiem Gieni i Marcina Borsa zarejestrowaliśmy 11 utworów, które wydaliśmy w styczniu 2009 roku pod nazwą “Salut”. 30 stycznia odbyła się premiera tego krążka i zarazem wznowienie koncertowania.

Jesienią 2009 zagraliśmy swoją pierwszą samodzielną trasę insomnia tour. Było ciężko, ale było wspaniale!

Na początku 2010 roku zostaliśmy zaproszeni do zagrania trasy Punky Reggae Live w ramach której zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w całej polsce. Po udanej trasie zostaliśmy zaproszeni do niej ponownie w 2011 roku.

Końcówka 2011 to szlifowanie i materiału na 3 płytę, który nagraliśmy na początku 2012 roku we Wrocławiu. Album miał swoją premierę 28 lipca 2012 na naszym festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Jesienią 2012 zagraliśmy swoją drugą samodzielną trasę insomnia tour 2|12. W tym czasie również doszło do zmian w składzie. Zespół opuścił nasz perkusista Jakub Kuznicius a zastąpił go Kamil Wójcik. Ze współpracy zrezygnował również nasz akustyk Piotr “Pejo” Szczypiorski, którego zastąpił Błażej “Frodo” Gancarczyk.

2013 rok to przede wszystkim obszerna trasa promująca najnowszy krążek. W ramach trasy Endorfina tour 2013 zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów na największych polskich festiwalach. Podczas nieobecności perkusisty Kamila Wójcika, na bębnach grał z nami Marcin Kisiel. Jesienią 2013 roku obchodziliśmy również swoje 10-lecie co zaowocowało kolejną trasą koncertową.

Rok 2014 to przede wszystkim wygranie plebiscytu na “Złotego Bączka Sceny Folkowej” i w konsekwencji występ na dużej scenie jubileuszowego “Przystanku Woodstock”, który zaowocował wydaniem koncertowej płyty CD nakładem firmy “Złoty Melon”.

Jesienią 2014 roku do składu wrócił perkusista Marcin Kisiel. Skupiliśmy się na szlifowaniu materiału na album “Meteory”, który finalnie ukazał się w październiku 2015 roku nakładem “Lou&Rocked Boys”. Wydanie płyty było poparte intensywną trasą klubową “Meteory Tour”, w ramach której zagraliśmy 20 koncertów w całej Polsce.

Początek 2016 roku to występ w Londynie podczas tamtejszego finału “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Wiosna 2016 to kilkanaście koncertów w ramach trasy “Meteory part II”. Lato 2016 upłynęło pod znakiem koncertów w plenerze.

2017 intensywne koncertowanie i rozpoczęcie pracy nad 5 albumem studyjnym.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.