Szpital w Rykach zamknięty, pacjenci mogą szukać pomocy w Garwolinie

Dodane 2 listopada 2018, 10:39

Garwolin
Zdjęcie poglądowe 30 października mieszkańcy Ryk i okolic po raz ostatni mogli skorzystać z usług szpitala i AMG Centrum Medycznego. Teraz w nagłym przypadkach zachorowań lub losowych wypadków będą musieli udać się do Garwolina albo Puław.

31 października AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. poinformowała Starostwo Powiatowe w Rykach, że od dnia 31 października 2018 roku nie udziela świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, nie funkcjonuje także Izba Przyjęć. Co to oznacza? Mieszkańcy powiatu Ryckiego będą musieli szukać pomocy medycznej po za granicami powiatu. Dwa najbliższe punkty świadczące taką usługę znajdują się w Garwolinie i Puławach. Oba oddalone od Ryk o ponad 40 km. 

W związku z problemami finansowymi, mimo licznych strajków szpital prowadzony przez AMG Centrum Medyczne został zamknięty wraz z przychodnia. Hospitalizowani pacjenci zostali przetransportowani do innych placówek w tym do Garwolina. Tych, których stan na to pozwalał, wypisano do domów.

Pojadą tam, gdzie maja najbliżej

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8 do godziny 8 dnia następnego. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne dla osób ubezpieczonych i udzielane bez skierowania w dowolnym punkcie nocnej opieki.
 
Każdy ubezpieczony, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam gdzie ma najbliżej.
 
W razie hospitalizacji,mieszkańcy Ryk będą mogli udać się do szpitala w Dęblinie, Puławach lub Garwolinie.


SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W GARWOLINIE

(Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Dziecięcy, Oddział Noworodkowy, Oddział Kardiologii, Oddział Intensywnej Terapii, Oddział Chirurgiczny, Oddział Wewnętrzno-Kardiologiczny, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Szpitalny Oddział Ratunkowy).

Czy mieszkańcy powiatu garwolińskiego powinni spodziewać się dłużysz kolejek?

Info. Starosto Powiatowe w Rykach/Marlena Rosłaniec

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
samogon
  (2 listopada 2018, 11:04)
Tzn trafili z deszczu pod rynnę 😂
UWAGA !!!
  (2 listopada 2018, 22:17)
SĄ TO PRZEKRĘTNE LODY WŁODARZY !!!
M
  (3 listopada 2018, 08:52)
To są tematy i problemy ktorymi powinni sie zajac nowi wybrani radni
Nygi
  (25 marca 2019, 10:50)
Rząd rozdaje pieniądze na lewo i prawo typu 500 plus czy po 10tyś dla górnika a na szpitale nie chce dać, chory kraj gdzie więzień nie płacący podatków ma telewizję w celi za darmo a chory w szpitalu uczciwie pracujący musi za tą telewizję jeszcze płacić...