Święto młodych artystów – relacja z wernisażu „Radość tworzenia”

Dodane 7 czerwca 2022, 08:04

Miasto Garwolin
Zdjęcie poglądowe Tak gwarno, tak tłoczno, z tak dużym udziałem dzieci bywa w Galerii Kotłownia tylko raz w roku. 1 czerwca już od kilku lat odbywa się w niej wernisaż wystawy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Dla młodych twórców jest to dzień ekscytujący i radosny, dla pedagogów – pełen satysfakcji i dumy z wychowanków, dla odwiedzających galerię – pełen wrażeń i wzruszeń.

„Radość tworzenia” – taki tytuł nosi ekspozycja prezentowana w tym roku. Jest to zbiór prac z czterech świetlic: „Przystani” nr 1 (pod opieką Agnieszki Wielgosz), „Przystani” nr 2 (prowadząca – Anna Muszyńska), „Przestani” nr 3 (opiekunka Joanna Moreń) oraz „Przystani” działającej w Rębkowie (opieka – Ewa Błażejczyk). Większość z nich powstała w świetlicach w czasie roku szkolnego. Niektóre w Ewelinie na biwakach podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Agnieszkę Wielgosz, warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Piotra Wielgosza oraz warsztatów artystycznych pod kierownictwem Małgorzaty Walendy i Magdy Kałaski.

Podczas wernisażu obecni byli członkowie zarządu SPD wraz z prezes Kazimierą Busztą. Dziękowała ona nie tylko młodym artystom za ich chęć dzielenia się swoimi talentami, ale słowa uznania skierowała do wszystkich pedagogów, wychowawców oraz sympatyków stowarzyszenia dziękując im za zaangażowanie, trud i dobre serce. W sposób szczególny pani prezes zwróciła się do dyrektora CSiK – Jarosława Kargola, podkreślając dobrą współpracę obu instytucji. Gromkie brawa otrzymała również Agnieszka Wielgosz za nieoceniony wkład w działalność „Przystani”.

Licznie przybyli goście, wychowankowie oraz rodzice świadczą o potrzebie i ważności działań prowadzonych przez SPD. Wystawę można oglądać do 8 czerwca włącznie. Wstęp wolny.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.