Strażacy w akcji

Dodane 2 sierpnia 2022, 12:36

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 do 31 lipca 2022 r.

25 lipca 2022 r.

Przed godz. 4 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Pilawie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego przez wyczystkę do komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Zabruzdy pali się zborze na pniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody. W akcji trwającej prawie
dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP.


26 lipca 2022 r.


Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Nowiny Sobolewskie. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię. Podczas dogaszania i przelewania
pogorzeliska spadły intensywne opady deszczu, co ułatwiło działania gaśnicze. W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.


Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Wola Korycka pali się rżysko. Działania straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody na palącą się powierzchnię. W akcji trwającej niespełna
jedną godzinę udział brały trzy zastępy OSP.


Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Ostrożeń, gdzie w przyczepce ciągniętej przez samochód osobowy urwała się oś. Przewożony ładunek w postaci drewna rozsypał się na drogę ekspresową. Działania straży pożarnej polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia trwały ponad jedną godzinę.


28 lipca 2022 r.


Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Słup Pierwszy doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby jadące motocyklem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wyłączenie drogi z ruchu oraz udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.