Strażacy apelują! Idziesz na grzyby? Papierosy zostaw w domu

Dodane 19 października 2018, 10:32

Na sygnale, Sobolew
Zdjęcie z miejsca zdarzenia: OSP Godzisz-Kobusy Grzybobranie trwa. Idąc do lasu zachowajmy nie tylko ostrożność, ale przede wszystkim niech nie zabraknie zdrowego rozsądku.

19 października OSP Godzisz-Kobusy na swoim facebookowym profilu zaapelowało do wszystkich, którzy spędzają czas w lesie:

Dzisiaj rano, mieszkaniec Godzisza zauważył niewielkie ognisko pożaru w lesie na Stawisku. Powiadomił członków naszej OSP jednocześnie próbując samodzielnie ugasić ogień. Wóz bojowy wyruszył po 7.00, jednocześnie poinformowano o wyjeździe stanowisko dowodzenia, z którego o 7.03 przyszedł zwrotny SMS o podjęciu akcji. Pożar, o wymiarach 2x2 metry ugaszono, prawdopodobna przyczyna to rzucony, nieugaszony niedopałek papierosa. Ponieważ ten obszar leśny jest często odwiedzany przez grzybiarzy, apelujemy, nie palcie papierosów w lesie w trakcie grzybobrania, jeżeli już musicie to robić, gaście dokładnie niedopałki i zabierajcie je ze sobą.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.