Stracili nie tylko dom, ale i nadzieję... pomóżmy im ją odzyskać!

Dodane 21 stycznia 2020, 18:16

Łaskarzew
Materiały nadesłane 17 stycznia około godziny 16 wybuchł pożar w budynku jednorodzinnym w Łasakrzewie. Czteroosobowa rodzina ewakuowała się z domu bocznymi drzwiami, jednak dom nie nadaje się do dalszego zamieszkania.

W piątek (17 stycznia) w domu Marleny i Rafała wybuchł pożar. Mieszkali w nim zalewie 5 miesiecy. Przez blisko 3 godziny, pięć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem i jego konsekwencjami. Według strażaków do pożaru doszło wskutek zwarcia w rozdzielczej skrzynce instalacji elektrycznej. W całości spłonął garaż, kotłownia i hol. Dodatkowo uszkodzone są m.in. instalacja hydrauliczna, instalacja elektryczna, piec.

O pożarze: Pożar garażu przy budynku jednorodzinnym

Spalone opony i plastik wydzieliły substancje rakotwórcze, które wraz z sadzą wdarły się do pozostałych pomieszczeń. Strażacy kategorycznie zabronili przebywania w domu. Konieczny jest gruntowny remont całego domu wraz z chemicznym czyszczeniem i ozonowaniem. Część wyposażenia nie nadaje się do użytkowania. Obecnie czteroosobowa rodzina mieszka u swoich bliskich. 

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie i pomoc finansową, bez której nie będzie im łatwo zlikwidować szkody. Każda złotówka jest na wagę złota. Będziemy bardzo wdzięczni za każdy datek przekazany na rzecz rodziny Marleny i Rafała. Wierzymy, że ludzi dobrej woli jest więcej.

Zbiórka: Pomoc poszkodowanym po pożarze - Łaskarzew powiat Garwolin [kliknij]

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
GOSC
  (22 stycznia 2020, 23:02)
Współczuję rodzinie - wielka tragedia. Niemniej jednak strażakom radziłbym się wybrać na lekcję z działania zabezpieczeń elektrycznych, ponieważ po takiej wypowiedzi można wywnioskować, ze nie znają funkcji zabezpieczeń elektrycznych.
Ponadto chciałbym poznać Pana, który stwierdził, że pożar spowodowała rozdzielnia elektryczna.