Startuje IX Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Dodane 16 września 2020, 13:08
Materiały prasowe Nowe otwarcie w nowym miejscu. W najbliższą niedzielę, 20 września, wystartuje IX Grand Prix Ziemie Garwolińskiej. Na trasie pięciu biegów znów pojawią się całe rodziny. Aby dołączyć do biegu, trzeba się zarejestrować internetowo. Zapisy właśnie ruszyły.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości uczestników w imprezie mogą wziąć udział dzieci już od przedszkola, młodzież i dorośli.

– Nietypowo, bo dopiero we wrześniu, ale sytuacja związana z pandemią zmusiła nas do odwołania wiosennych zawodów. Co roku pierwszym biegiem witaliśmy wiosnę, teraz biegowo pożegnamy lato. Ważną zmianą jest także nowe miejsce zawodów, które z pewnością polubią zawodnicy. Wszystkie biegi odbędą się na terenach przy zbiorniku wodnym w Garwolinie – mówi Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Zmienia się czas startu i miejsce, ale ogólne zasady zawody pozostają takie same. W niedzielę odbędzie się w sumie 5 biegów. Dorośli będą mieli do przebiegnięcia 5 km. W tej grupie oprócz klasyfikacji OPEN kobiet i OPEN mężczyzn, o miejsca na podium powalczą także zawodnicy w kategorii 50+. Dzieci i młodzież do 16. roku życia będą ze sobą rywalizować w czterech różnych kategoriach wiekowych – z podziałem na dziewczynki i chłopców – oraz na 4 różnych trasach.

– Każdy, kto weźmie udział w biegu jest zwycięzcą, dlatego na mecie wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale. Mamy nadzieję, że spotkanie na biegowej trasie po długiej przerwie sprawi wszystkim wiele radości – przekonuje Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Pierwszy bieg IX Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się 20 września. Start biegów dla dzieci o godzinie 15:00, a biegu głównego – 15:30. Kolejny bieg w październiku, a następne w kwietniu i maju 2021 roku.

Klasyfikacja generalna zostanie utworzona na podstawie punktów zdobytych w trzech najlepszych biegach danego zawodnika. Wygra ten, kto będzie miał na swoim koncie najmniejszą liczbę punktów, ponieważ punkty w poszczególnych biegach będą przyznawane według systemu: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2 punkty itd. Na zwycięzców całego cyklu czekają puchary i nagrody rzeczowe.

W zawodach może wziąć udział 150 osób. Zapisy są prowadzone wyłącznie przez Internet.

Link do formularza rejestracji

W związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce oraz obowiązującymi przepisami i zaleceniami organizatorzy przypominają o koniecznym zachowaniu minimum 1,5-metrowego dystansu podczas wydarzenia (nie dotyczy zawodników), zakrywaniu ust i nosa (w przypadku braku zachowania dystansu społecznego) oraz dezynfekcji rąk.

Materiały prasowe

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.