St. szer. Langner docenił swojego pracodawcę, tego deceniła komisja konkursowa

Dodane 9 listopada 2019, 18:36
WOT Starszy szeregowy Marek Langner od początku istnienia 6MBOT służy w szeregach 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu. Choć służba jest wymagająca, nigdy nie miał problemów ze swoim pracodawcą. W 2018 roku postanowił docenić swoją szefową i zgłosić ją do konkursu na pracodawców przyjaznych żołnierzom WOT.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło drugą edycję konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. Tym razem nagrody będą przyznane aż w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy! Do grupy I będą kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy II zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii III będą zaliczani pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii IV - ze szkolnictwa.

Spośród 19 pracodawców, którzy zgłosili się do pierwszej tury konkursu 6 MBOT wygrała Pani Aldona Kalińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Warszawie. To właśnie szeregowy Marek Langer, który służy od kwietnia 2018 r. w 61 batalionie lekkiej piechoty w Grójcu, a na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego  i edukacji dla bezpieczeństwa, zgłosił kandydaturę Pani Dyrektor do konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 14 zauważyła korzyści wynikające z pełnienia terytorialnej służby wojskowej przez zatrudnionego pracownika w postaci: prowadzonych spotkań – zajęć z młodzieżą na tematy związane z obronnością kraju, obowiązkiem dbałości o wolność zadaną, nie daną, poszanowanie barw narodowych oraz związanych z szeroko pojętym patriotyzmem – dodaje podporucznik Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Jaki jest najlepszy pracodawca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej?

St. szer. Marek Langner ma 46 lat, żonę i córki w wieku 17 i 13 lat. Pracuje od 20 lat jako nauczyciel wf a od 2018 roku także jako nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

- Mój pracodawca czyli szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Warszawie Ursusie, od  samego początku bardzo przychylnie odnosi się do mojej służby. Dyrekcja szkoły dostrzega korzyści dla szkoły z dodatkowych umiejętności, które nabywam podczas służby - wyjaśnia żołnierz WOT, dodając: - Zgłosiłem w ubiegłym roku mojego pracodawcę z intencją docenienia jego pozytywnej postawy i wspierania mojej służby.

Ważnym aspektem służby, dla wielu terytorialsów jest łamanie stereotypów i zachęcanie do wstąpienia w szeregi Terytorialnej Służby Wojskowej ludzi z najbliższego otoczenia. Często jak zauważa szeregowy Langner: - Idea pracy nad sobą i gotowości obrony Ojczyzny jest dla większości obca. Do mojej służby nauczyciele odnoszą się przychylnie i z dużą ciekawością, ale brak w nich odwagi podjęcia decyzji o wstąpieniu do WOT. Dlatego, tak ważnym czynnikiem w budowaniu silnej obrony terytorialnej jest przychylność pracodawców. Dowództwo WOT chcąc wyróżnić i docenić współpracę pracodawców z żołnierzami już po raz drugi organizuje konkurs: Pracodawca przyjazny WOT.

Jesteś żołnierzem TSW? Zgłoś swojego pracodawcę! Zatrudniasz żołnierza? Zgłoś się!

Trwa pierwszy etap konkursu w którym kandydatury pracodawców wraz z opisem przyjmują brygady obrony terytorialnej. Zgłoszenia mogą składać żołnierze-pracownicy, ale też sami pracodawcy, termin ich przesyłania upływa 22 stycznia 2020 r. Potem komisje brygadowe wybiorą laureatów, którzy wezmą udział w drugim – finałowym etapie konkursu. W maju 2020 roku odbędzie się gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” oraz wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach.

Konkurs jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą, w ramach którego Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad dwóch lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca - służba. W tym celu Wojska Obrony Terytorialnej biorą udział w targach pracy, udostępnianiają bazę informacyjną dla pracodawców i są otwarte na doskonalenie systemu i wsparcie w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i pracodawców.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/.

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.