Śpią pod sklepami, w rowach, krzakach, na przystankach a nawet na drogach

Dodane 13 grudnia 2017, 18:24

Na sygnale
Tereny rekreacyjne ZARZECZE Garwolin Policjanci z Garwolina ponad 40 razy interweniowali wobec osób, które znajdowały się na drodze pod działaniem alkoholu, były narażone na wychłodzenie bądź stwarzały realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki przekazywanym przez mieszkańców informacjom funkcjonariusze pomogli tym osobom.

Okres jesienno – zimowy niesie zagrożenia dla osób bezdomnych bądź będących pod działaniem alkoholu. W tym czasie bardzo wcześnie zapada zmrok. Od października br., policjanci z powiatu garwolińskiego interweniowali 42 razy, w związku z osobami leżącymi w miejscach publicznych. We wszystkich zgłoszonych na policję przypadkach osoby te były pod działaniem alkoholu, bądź w stanie upojenia.

Zgłoszenia dotyczyły : „osoba pod wpływem alkoholu leży pod sklepem, na chodniku i przystanku autobusowym, „osoba pod działaniem alkoholu leży w przydrożnych rowie”, „osoba w stanie upojenia alkoholowego z rowerem leży na drodze” oraz „kobieta pod silnym działaniem alkoholu leży w przydrożnych krzakach”.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkali na Zarzeczu i nikt nie reagował

Osoby te zostawały odwiezione do miejsc zamieszkania i przekazane pod opiekę rodzinie, bądź spędziły noc w garwolińskiej komendzie do czasu wytrzeźwienia. Tym osobom udało się uratować życie.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają na dworze. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Jeżeli zauważymy rowerzystę bez oświetlenia bądź pieszego poruszającego się niewłaściwą stroną jezdni, bez elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym - ZADZWOŃMY na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (28 grudnia 2017, 06:04)
Na komendzie? To ciekawe. Jak to mówią policjanci "oni nie są lekarzami" i 80% z tych pijaków trzezwieje w szpitalu zasmradzając cały sor