Spadł z wysokości, zabrał go helikopter

Dodane 16 lipca 2019, 19:30

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Nie tylko do pożarów i wypadków. W minionym tygodniu garwolińscy strażacy dwa razy wyjeżdżali by udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym.

Gdy wszystkie zespoły karetek pogotowia są w terenie lub są oddalone od miejsca zderzenia do osób uskarżających się na ból wyjeżdżają strażacy. Po udzieleniu pierwszej pomocy przekazują chorych załogom karetek, które w między czasie pojawią się na miejscu. W minionym tygodniu na terenie naszego powiatu doszło do dwóch takich zdarzeń.

12 lipca przed  godz.  16 do stanowiska kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Zygmunty mężczyzna upadł z wysokości i uskarża się na złe samopoczucie. Działania zastępów straży  polegały na dzieleniu kwalifikowane pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LP oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej.  W akcji trwającej ponad  jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Dzień wcześniej, 11 lipca po  godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w  Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Mierżączka na jezdni leży mężczyzna i uskarża się na ból prawej nogi. Działania  zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca  zdarzenia  oraz  udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.