Śnieżyce, zawieje i zamiecie śnieżne, potem mróz do minus 20 stopni

Dodane 3 stycznia 2017, 23:11

Miasto Garwolin, Miasto Garwolin
rcb.qov.pl/redakcja Alert IMGW - ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu lub zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

W województwie mazowieckim IMGW wydał alert pierwszego stopnia - (od wtorku od godz. 18 do środy do godz. 11). Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 7 cm do 12 cm.
Opadom będzie towarzyszył wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, który miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Już jutro w Polsce będzie biało

Pogoda zaczyna się robić typowo zimowa. Miejscami już zrobiło się biało, a to dopiero początek. Do końca tego tygodnia każdego dnia spodziewamy się opadów śniegu, te środowe będą najbardziej intensywne.

Jak przetrwać silne mrozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe dni prognozuje mroźną pogodę. W niektórych rejonach Polski temperatura w najzimniejszym momencie dnia może spaść lokalnie nawet do –20 stopni C. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie ostrożności. Należy dostosować rodzaj odzieży do panujących na zewnątrz warunków oraz ograniczyć przebywanie na otwartej przestrzeni w najzimniejszych momentach dnia. Nadchodzącym mrozom towarzyszyć mogą miejscami marznące opady powodujące oblodzenia i gołoledź. Pamiętajmy o konieczności zachowania wzmożonej czujności.

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl, rcb.qov.pl

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.