Senatorska powraca! Dołącz do Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina

Dodane 9 kwietnia 2022, 18:16

Miasto Garwolin
Zdjęcie poglądowe 5 maja Senatorska znów zatętni życiem! Po dwóch latach przerwy Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina powraca na jedną z najstarszych ulic w mieście. Znów będzie gwarno i kolorowo. Masz pomysł? Chcesz dołączyć do grona organizatorów? Zgłoś się!

– Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, po dwóch edycjach wydarzenia, które organizowaliśmy w ograniczonej formule, głównie online, wracamy z Festiwalem Kultury i Tradycji Garwolina na ulicę Senatorską! Wracamy pełni energii, zapału, nowych pomysłów, a przede wszystkim nadziei na to, że jedna z najstarszych ulic naszego miasta znów wypełni się muzyką, śpiewem, tańcem, wystawami, działaniami artystycznymi, a przede wszystkim mieszkańcami Garwolina i całego powiatu – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Mirona Białoszewskiego, dlatego podczas festiwalu na pewno zostanie upamiętniona postać tego wybitnego poety, prozaika, dramatopisarza i aktora teatralnego związanego z Garwolinem. Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie także stałych jego elementów – muzycznej sceny, stoisk z rękodziełem, wystaw tematycznych związanych z Garwolinem.

Siłą Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina od pierwszej edycji była oddolna inicjatywa mieszkańców, środowisk twórczych i społeczności szkolnych, historyków, pasjonatów, edukatorów, kolekcjonerów.

Jeśli masz pomysł na to wydarzenie, chcesz włączyć się w jego organizację, zgłoś się do Centrum Sportu i Kultury. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 20 kwietnia.

Szczegółowych informacji udziela:  Justyna Dybcio, jdybcio@csik.garwolin.pl

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.