Sanepid szuka osób, które przyjmowały komunię z rąk zakażonych księży

Dodane 1 października 2020, 15:28
Pixabay.com

Komunikat
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego
w Garwolinie

W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego zachorowania na COVID-19 u dwóch księży z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi o zgłaszanie się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie osób, które brały udział we Mszy Świętej w dniu 27.09.2020 r. (niedziela) o g. 6.30 i g. 8.00 i przyjmowały Komunię Świętą z rąk księży. Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną. Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księżmi we wskazanych terminach jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie.

Telefon kontaktowy w powyższej sprawie: 25 684 35 95 lub 25 684 33 08 wew. 48 lub wew. 37

Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj. kaszel, gorączka, utrata węchu i smaku, duszności proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza.

Dorota Brojek
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (2 października 2020, 06:21)
Z rok, może nawet że dwa lata? Już kiedyś pytałam czy czytacie to co ma zostać opublikowane. Ale chyba jednak nie.
parafianin
  (2 października 2020, 08:47)
Księża przed rozpoczęciem udzielania komuni dezynfekują sobie ręce więc w ten sposób nikogo nie zarazili. Nie straszcie ludzi.