Są w finale krajowym, a zaczęło się zwyczajnie…

Dodane 13 października 2015, 22:57

Żelechów
Materiał prasowy Zaczęło się zwyczajnie, cztery lata temu nauczyciel Zespołu Szkół w Żelechowie ul. Ogrodowa Tomasz Gugała postanowił zebrać przy szkole drużynę piłkarską. Nabór był otwarty mogli się do niej zgłaszać wszyscy chętni do gry z najbliższej okolicy. Zebrała się grupa ponad 20 chłopców z roczników 2004/2005, wówczas byli oni uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego. Treningi odbywały się systematycznie, po roku czasu została grupa około 20 chłopców i wtedy z inicjatywy trenera rozpoczęła się kariera piłkarska chłopców w miejscowym klubie „Sęp” Żelechów.

Chłopcy grali w lidze w barwach Sępa w grupie U-10 w sezonie 2013/2014 – zostali mistrzami Ligii pokonując drużyny z Sokołowa Podlaskiego, Siedlec. Podobnie w sezonie 2014/2015 występowali w grupie U-11. Tym razem sezon dla chłopców zakończył się podobnie – ZWYCIĘSTWEM LIGII – powtórnym pokonując faworyta MOSIR Mińsk Mazowiecki. W barwach Sępa występowali: Łukasz Gendek, Jakub Gałkowski, Sebastian Wdowiak, Dawid Kowalczyk Bartek Gugała, Bartek Zieliński, Szymon Kowalski, Adrian Korgul, Mateusz Dziubak, Kamil Budner, Szymon Gałązka, Krystian Dadas, Bartek Miszkurka, Jaś Zambrowicz, Maks Wieczorkiewicz, Adam Jurzysta.
W bieżącym sezonie grupa została wycofana z rozgrywek w lidze ponieważ zarząd klubu Sęp Żelechów nie wyraził zgody na zatrudnienie Tomasza Gugały jako trenera. Prezes zaproponował rodzicom innego trenera, jednak rodzice podjęli decyzję, że chłopcy zostają przy Gugale. Jak się okazuje decyzja była słuszna, ponieważ na kolejny sukces chłopców nie trzeba było długo czekać. Już we wrześniu ruszyły eliminacje do turnieju Orlika o Puchar Premiera. Pierwszy etap gminny wygrali chłopcy rocznik 2004/2005 ZS Ogrodowa Żelechów (są uczniami tej szkoły, większość klasy sportowej), powiatowy również wygrali, regionalny w Siedlcach - wygrali bez większego problemu. 5 października 2015 r. w Radomiu odbyły się finały wojewódzkie - WYGRALI!
Najbliższe dni chłopcy spędzą w Warszawie grając w finale krajowym. W finale zagrają: Sebastian Wdowiak, Bartek Zieliński, Dawid Kowalczyk, Łukasz Gendek, Bartek Gugała, Adrian Korgul, Kuba Galkowski, Szymon Kowalski, Krystian Dadas, Kamil Budner, Mateusz Dziubak oczywiście z trenerem Tomaszem Gugała. Mamy nadzieję, że odniosą kolejne zwycięstwo. Zapraszamy do śledzenia strony turnieju orlika oraz profilu na Fb Najlepsi piłkarze z Żelechowa.

 

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gratulacje
  (14 października 2015, 11:29)
Myślę, że szczególne gratulacje należą się prezesowi Sępa, zmotywował: drużynę, trenera i rodziców :)