S17 coraz bliżej ukończenia. Na placu budowy codziennie pracuje 600 osób i 200 maszyn

Dodane 30 czerwca 2020, 19:43
GDDKiA W najbliższych dniach kierowców jadących z Warszawy w kierunku Lublina czeka zmiana organizacji ruchu w obrębie węzła Lubelska na przyszłej S17. Zamiast korzystać z tymczasowego objazdu po łącznicach węzła wjadą na docelową betonową jezdnię w kierunku Lublina. Na razie będą mieli do dyspozycji jedną jezdnię, na której ruch będzie odbywać się w obu kierunkach. Zapewniono tymczasowe zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną pomiędzy nimi.


Na węźle Lubelska, w ramach robót drogowych układana jest podbudowa z kruszywa, prowadzone są roboty brukarskie. Na obiektach wykonywane są kapy chodnikowe, konstrukcja zabezpieczana jest antykorozyjnie, układana jest nawierzchnia na chodnikach. Ponadto budowane jest oświetlenie drogowe. Zaawansowanie prac sięga 73 proc. Termin zakończenia prac to marzec 2021 r. Jest on wydłużony w stosunku do pierwotnego z powodu długotrwałego postępowania administracyjnego związanego z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
 

Ciągiem głównym przez węzeł Góraszka

Na sąsiednim węźle Góraszka zostanie uruchomiony przejazd na ciągu głównym obiema jezdniami, a za węzłem ruch z powrotem zostanie przekierowany na jedną jezdnię. Taka zmiana zdecydowanie ułatwi przejazd, gdyż kierowcy nie będą korzystali już z krętej, dotychczasowej drogi objazdowej. Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu wykonawca przystąpi do rozbiórki ok. 300-metrowego odcinka starej DK17 i budowy nowej nawierzchni z betonu cementowego. Będzie mógł też dokończyć prace na łącznicach, przez które przebiegał objazd.     
 

W kierunku Lublina prace nie zwalniają tempa

Na pozostałych dwóch odcinkach S17 od węzła Lubelska do końca obwodnicy Kołbieli inwestycja jest zaawansowana w zakresie robót na poziomie ok. 82 proc. Codziennie na placu budowy pracuje ok. 600 osób i 200 maszyn budowlanych. W ostatnim czasie wykonawca kontynuował prace przy układaniu nawierzchni w ciągu trasy głównej, budowane są drogi dojazdowe i serwisowe. Trwają również roboty wykończeniowe przy obiektach inżynierskich, trwa budowa kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych. Montowane jest ogrodzenie, instalowane są bariery i ekrany akustyczne, a także oznakowanie pionowe i malowane są znaki poziome.

Prace przy budowie dwóch odcinków realizacyjnych zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obie jezdnie budowanej drogi S17 na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (1 lipca 2020, 19:50)
O jakiej obwodnicy kolbieli mowa skoro i tak trzeba jechać przez stare,dziurawe rondo a potem przez calą Kołbiel...
Tirowiec
  (1 lipca 2020, 19:54)
A co ze zjazdami jadąc od Grójca w kierunku Lublina i na odwrót ? Miało być bez ronda w kolbieli a rondo jest i będzie bo ktoś to tak nieudolnie zaprojektował