Ryki zapraszają na Zakopower (25.08)

Dodane 24 czerwca 2018, 11:25
Zdjecie: facebook/zakopower 25 sierpnia swoje święto obchodzi miasto Ryki. W tym roku sąsiedzi zapraszają na klimatyczną góralską nutę w wykonaniu grupy muzycznej Zakopower.

Tegoroczne Dni Garwolina uświetnił występ zespołu Feel. Nie porwali tłumów do zabawy, ale przyciągnęli rzeszę fanów. Dziś (24 czerwca) na Dniach Pilawy zaśpiewa Sławomir. Gwiazda rock-polo pojawi się na scenie o godzinie 18.

Dla tych, którym obie te formacje nie przypadły do gustu proponujemy Zakopower. Za dwa miesiące, 25 sierpnia wystąpią na Stadionie Miejskim w Rykach. 

Kim są?

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.

 Skład zespołu:

Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,
Bartek Kudasik głos, altówka, skrzypce;
Wojciech Topa głos, skrzypce;
Józef Chyc głos, basy podhalańskie;
Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal głos, perkusja;
Tomek Krawczyk gitara elektryczna;
Michał Trąbski gitara basowa
Dominik Trębski trąbka

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.