Ryccy policjanci i krymilani z Lublina odkryli dziuplę na terenie powiatu garwolińskiego

Dodane 13 marca 2019, 08:17

Na sygnale
KPP Ryki Pokaźną kryjówkę z kradzionymi elementami pojazdów odnaleźli ryccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie. Kradzione części samochodowe, takie jak silniki, skrzynie biegów i zawieszenia policjanci ujawnili na jednej z posesji w pow. garwolińskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość odzyskanych części to kwota około pół mln zł. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 58-letni mężczyzna.

Do tej realizacji doszło przed kilkoma dniami. Kryminalni z Komisariatu Policji w Dęblinie, KPP w Rykach i KWP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w powiecie garwolińskim.  Podejrzewali, że mogą się tam znajdować skradzione elementy pojazdów. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lublinie podczas przeszukania ujawnionej  „dziupli” znaleźli  elementy kilkunastu samochodów różnych marek, między innymi silniki, skrzynie biegów, zawieszenia.

Na miejscu funkcjonariusze weryfikowali numery elementów danych pojazdów i szczegółowo sprawdzali skąd pochodzą. Szybko ustalili, że część z zabezpieczonych podzespołów pochodzi między innymi z kilku samochodów skradzionych na terenie Polski.

Do sprawy policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego właściciela posesji, na której znajdowały się ujawnione części. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut nabywania oraz ukrywania rzeczy uzyskanych za pomocą czynu zabronionego. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Już teraz policjanci szacują, że wartość odzyskanych części oraz elementów samochodowych to kwota rzędu około 500 000 zł.

KPP Ryki

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (13 marca 2019, 10:17)
Po ile skrzynia od peugeot 407 2.0 HDi ?
Nicolka
  (13 marca 2019, 12:00)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
Pepa
  (13 marca 2019, 13:01)
Gdzie to było ?
Jan III Sobieski
  (13 marca 2019, 13:13)
Tylko 5 lat? Za to powinna być kara śmierci. Za moich czasów tak było i było git.