Rosnę z matematyką w Szkole Podstawowej w Starym Goniwilku

Dodane 1 lipca 2022, 08:16

Żelechów
Szkoła Podstawowa w Starym Goniwilku Oddział Przedszkolny Zerówka w Szkole Podstawowej w Starym Goniwilku zakończył realizację programu „Rosnę z matematyką” Fundacji mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

Dzieci na kolejnych zajęciach w ramach projektu „Po ogrodzie biegamy, matematyki szukamy” utrwalały określanie prawej i lewej strony w terenie, układały figury geometryczne z szyszek i kasztanów, wykonywały działania z naturalnych przedmiotów oraz układały rytmy, a następnie przekształcały je w wykonywanie ćwiczeń. Na ostatnich zajęciach projektowych odbył się emocjonujący konkurs „Kto zdobędzie najwięcej punktów w rzutach kasztanami do tarczy” oraz ognisko z udziałem rodziców. Bardzo atrakcyjnym punktem projektu była wycieczka do Bałtowa, która odbyła się 7 czerwca 2022 r. Dzieci liczyły modele dinozaurów, określały, których jest więcej, a których jest mniej i o ile, porównywały wielkość gadów, mierzyły centymetrem krawieckim grubość ich łap. To było nie lada wyzwanie dla młodych matematyków, bo w Parku Jurajskim jest blisko 100 modeli dinozaurów, a najgrubsza łapa, którą udało się zmierzyć dzieciom mierzyła 308 cm.

Program Rosnę z matematyką był świetną okazją do aktywnej nauki matematyki poprzez zabawę. Ten innowacyjny projekt realizowany na świeżym powietrzu przyniósł dzieciom dużo radości i satysfakcji z wykonywania różnorodnych działań i wyzwań matematycznych. Zerówkowicze już na początku realizacji projektu ułożyli hasło „Matematykę lubimy i świetnie się bawimy”, które odzwierciedla ich obecny stosunek do matematyki.

Informacja prasowa

 

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.