Rodzinny piknik z okazji Święta WOT w Przysusze

Dodane 22 września 2021, 14:37
Materiały prasowe Sportowa rywalizacja dla dzieci i dorosłych, wystawa sprzętu wojskowego, regionalne przysmaki, a to wszystko w ramach wojskowego pikniku WOTgames z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Rodzinny piknik sportowy odbędzie się w niedzielę, 26 września na stadionie klubu sportowego SKS Oskar w Przysusze.

Dołącz do sportowej Wspaniałej dwunastki

W tym roku Terytorialsi stawiają na świętowanie w duchu sportu i zdrowej rywalizacji. Dlatego w całym kraju organizowane będą pikniki sportowe WOTgames. Na dorosłych czekać będą konkurencje sportowe, a najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.  W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii - Rekrut (do 18 roku życia) lub Terytorials (powyżej 18 roku życia). Wybrane konkurencje w ramach strefy - Wspaniała dwunastka to na przykład: Relaks celowniczego, Dostawa amunicji czy Surowy sierżant.

Udział w rywalizacji jest bezpłatny, należy jednak zarejestrować się oraz potwierdzić chęć udziału za pośrednictwem strony internetowej www.wotgames.wp.mil.pl.

Dla najmłodszych miłośników wojskowości czekać będzie Akademia Terytorialsa czyli przestrzeń edukacyjno - zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodsi poznają tam tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały sprawności, a zdobycie ośmiu będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu.  

Wystawy, koncerty i oczywiście... grochówka

Celem pikników rodzinnych WOTgames jestpogłębienie integracji i zaangażowania w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad fair play – taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych WOTgames. Integracji sprzyjać będą nie tylko sportowa rywalizacja, ale również atrakcje towarzyszące. - W ramach wydarzenia planowana jest wystawa sprzętu wojskowego, animacje dla najmłodszych (m.in. dmuchańce, warkoczyki, malowanie twarzy), występy kół gospodyń wiejskich, degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich powiatu przysuskiego, a także pysznej wojskowej grochówki. Odbędzie się również zbiórka krwi, a także uruchomiony zostanie mobilny punkt szczepień. Wydarzenie zakończy koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia - mówi ppłk Łukasz Baranowski - zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

Co, gdzie, kiedy?  

Rodzinny piknik sportowy WOTgames odbędzie się w niedzielę, 26 września na stadionie sportowym w Przysusze (ul. Radomska 29). Początek o godz. 11.00, natomiast koncert zaplanowany jest na godz. 18.00.  

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.