Rekordzista "Truck i bus". Kierowca autobusu mknął łamiąc wszystkie zakazy

Dodane 18 października 2018, 12:25

Garwolin, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe W poniedziałek policjanci z garwolińskiej drogówki wzięli udział w krajowych działaniach „Truck i bus”. Głównym ich celem jest eliminowanie z ruchu kierowców samochodów ciężarowych i dostawczych, którzy są w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałkowych działaniach wzięło udział 12 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali łącznie 20 ciężarówek i 2 autobusy oraz dodatkowo 29 osobówek. Na szczęście akurat tego dnia żadna z poddanych kontroli osób nie znajdowała się pod wpływem alkoholu. Policjanci przyjrzeli się jednak nie tylko trzeźwości, ale też stanowi technicznemu pojazdów. Podczas działa mundurowi ujawnili 37 naruszeń w ruchu drogowym, najczęstszymi były: 18  przekroczeń prędkości, 3 przypadki nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych.

Niechlubnym rekordzistą w tym dniu okazał się być  kierowca autobusu, który wyprzedzał inny pojazd na linii podwójnej ciągłej, w rejonie przejścia dla pieszych, na polu wyłączonym z ruchu oraz nie zastosował się do znaku (C 9) nakazującego jazdę z prawej strony omijając tzw. "pachołki" po lewej stronie jezdni.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.