Przekroczył prędkość, a teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

Dodane 12 stycznia 2022, 09:39

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali do kontroli 45-letniego mieszkańca gminy Sobolew, który kierował autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w Maciejowicach, na drodze wojewódzkiej 801, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli policjanci sprawdzili jego dane w systemach policyjnych. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec gminy Sobolew posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu, popełnia przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.