Przejrzyj na oczy! Garwolin gra z WOŚP

Dodane 26 stycznia 2022, 15:20
Materiały promocyjne 30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 30. zagra na całym świecie. Orkiestrowego grania nie zabraknie także w Garwolinie. Licytacje już wystartowały, można też wpłacać datki do sztabowej eSkarbonki, a w niedzielę na ulice wyjdzie ponad 60 wolontariuszy, którzy będą kwestować na rzecz fundacji.

Podczas jubileuszowego 30. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla okulistyki dziecięcej, a dokładniej dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Hasło tegorocznego finału brzmi „Przejrzyj na oczy”!

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału mają zostać zakupione angiografy dwupłaszczyznowe do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dnia oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

Garwolin już gra z orkiestrą!

W najbliższą niedzielę na ulice Garwolina, a także innych miejscowości w naszym powiecie – między innymi Żelechowa czy Wilgi – wyjdzie 64 wolontariuszy, którzy wyposażeni w identyfikatory, puszki i czerwone serduszka będą kwestować. Będzie ich można spotkać na głównych ulicach miast, w rejonach kościołów.

Ci, którzy chcieliby wesprzeć swoim datkiem orkiestrę już dziś lub po prostu wolą formę bezgotówkową, mogą skorzystać ze zbiórki online. Sztab działających przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ma swoją eSkarbonkę. Wystarczy kliknąć w link, wpisać dowolną kwotę i dokonać płatności – https://eskarbonka.wosp.org.pl/btg92f

Licytacje potrwają aż do Walentynek!

Wesprzeć zbiórkę można także, biorąc udział w licytacjach. W tym roku wszystkie aukcje – zarówno orkiestrowych gadżetów, jak i przedmiotów przekazanych przez lokalnych darczyńców – są prowadzone w serwisie Allegro. W tej chwili garwoliński sztab ma wystawionych blisko 30 przedmiotów, ale lista cały czas się wydłuża. Można wylicytować między innymi gadżety WOŚP – koszulki, kalendarze, magnesy, breloki, skarpetki, płyty oraz przedmioty przekazane przez indywidualnych darczyńców. Jest w czym wybierać! Firma Arbo Ogród przekazała pilarkę spalinową marki Husqvarna wraz z zestawem gadżetów, Cukiernia Torcik – voucher na tort bezowy, Weteran Klub Tur Garwolin – voucher na przejazd w koszu motocykla podczas XIII Garwolińskiego Rajdu, Anna Kućma Projekty – voucher na program szkoleniowy Mastermind, pan Daniel Kajak – zegarek marki Adriatica, który wygrał w programie „Jaka to melodia?”, a pan Marcin Kobus tradycyjną birmańską torbę na ramię – pamiątkę z podróży do Azji. Na aukcję trafiła także płyta z kolędami Alicji Węgorzewskiej. Artystka oraz producent płyty przekazali ją po koncercie, który odbył się w Garwolinie 16 stycznia. Krążek zawiera specjalną dedykację oraz autografy. Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Kuźnia Talentów” z Chotyni przekazali własnoręcznie wykonaną choinkę.

Wszystkie przedmioty wystawiane na aukcję przez garwoliński sztab można znaleźć pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/csikgarwolin

Pomimo tego, że 30. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę, licytacje potrwają aż do 14 lutego.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.