Próby kradzieży "na uchodźcę" w gm. Borowie? Policja weryfikuje informacje

Dodane 4 marca 2022, 14:38

Borowie, Na sygnale, Wojsko, WOT
Zdjęcie poglądwe: pixabay.com

W czwartek wśród mieszkańców gminy Borowie, oraz w internecie pojawiły się informacje o osobach, które rzekomo zbierają pieniądze na uchodźców z Ukrainy a przy okazji okradają mieszkania. Te osoby miały 3 marca jeździć po Chrominie (gmina Borowie) pojazdami o rejestracji rozpoczynającej się od liter TKI (Kielce).

Poprosiliśmy dziś rzecznika prasowego KPP Garwolin, mł. asp. Małgorzatę Pychner o zweryfikowanie tej informacji, policjantka poinformowała nas, że do tej pory nie było takiej sytuacji: - Nie mieliśmy żadnego tego typu zgłoszenia.

Jedak policja apeluje i ostrzega

Ostatnie wydarzenia pokazały, że wielu z mieszkańców powiatu garwolińskiego gotowych jest nieść pomoc. W takich okolicznościach mogą zdarzyć się sytuacje, w których ktoś będzie próbował wykorzystać okazję i wzbogacić się kosztem pokrzywdzonych. Dlatego apelujemy o ostrożność, ponieważ wyobraźnia oszustów nie zna granic. Rekomendujemy, żeby wspierać znane i działające od lat organizacje, które działają transparentnie i jawnie rozliczają środki. Pamiętajmy, żeby zawsze weryfikować te instytucje czy osoby, którym chcemy udzielić pomocy. Zawsze dokładnie zweryfikujmy, komu przekazujemy pieniądze lub rzeczy materialne.
Osoby, które chcą wesprzeć Ukrainę mogą sprawdzić listę oficjalnych zbiórek na stronie pomagamukrainie.gov.pl

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.