Potrącenie rowerzysty w Koszarach

Dodane 13 czerwca 2019, 11:37

Garwolin, Na sygnale
Zdjęcie z miejsca zdarznia: Czytenik Łukasz Dziś rano w Garwolinie doszło do potrącenia kierowcy jednośladu przez samochód osobowy.

Do wypadku doszło 13 czerwca po godzinie 9 na Alei Legionów (obok sklepu AMiSu).

Kierowca samochodu osobowego marki Mazda, wjechał w jadącego ścieżką rowerową kierowce jednośladu.

Na miejscu nie ma utrudnień w ruchu.

AKTUALIZACJA

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Garwolinie na ulicy Aleja Legionów w dniu 03.06 około godziny 08:30.

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 59-letnia kobieta kierująca samochodem marki Mazda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym 53-letnikm rowerzystą. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (13 czerwca 2019, 11:49)
Wina kierowcy osobówki bez dwóch zdań
Kierownik WORD
  (13 czerwca 2019, 14:15)
zgodnie z prawem o ruchu drogowym obowiązującym w Garwolinie i okolicach samochód jadący prosto ma zawsze pierwszeństwo przejazdu bez względu na to, czy skręca czy też nie. dlatego w tym konkretnym przypadku całą winę za wypadek ponosi cyklista, który przekroczył dozwoloną prędkość i linię podwójną ciągłą.
Gość
  (13 czerwca 2019, 23:49)
Z tego co widziałam to Pani wyjeżdżała spod sklepu Gamma w koszarach na główna drogę, a rowerzysta jechał po ścieżce główna ulica... pan Kierownik Word jakieś głupoty wypisuje, prawo o ruchu drogowym jest jedno! A nie określone dla Garwolina i okolicy, auto skręcające z głównej ulicy ma obowiązek przepuścić rowerzystę jadącego prosto główna ulica po ścieżce rowerowej
kierownik WORD
  (14 czerwca 2019, 10:59)
prawo o ruchu drogowym jest inne dla całej Polski i inne dla Garwolina. Tu żadne znaki czy reguła prawej strony na równorzędnych skrzyżowaniach nie obowiązuje. A zatem wina rowerzysty.