Poszukiwany listami gończymi ukrywał się w Holandii. Zatrzymali go czujni policjanci wydziału kryminalnego

Dodane 20 września 2022, 10:30

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: policja W ręce kryminalnych z Garwolina wpadł 37-latek, który od kilku lat ukrywał się na terenie Holandii. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę podczas realizacji akcji, dotyczącej udaremnienia oszustwa. Poszukiwanego listami gończymi policjanci natychmiast zatrzymali. Okazało się, że 37-latek wrócił w rodzinne strony na zaledwie trzy dni. Po tym jak został zatrzymany, trafił do jednego zakładów karnych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego garwolińskiej komendy prowadzili akcję udaremnienia przekazania pieniędzy oszustowi, podszywającemu się pod pracownika banku. Razem ze zgłaszającymi byli w jednym z banków w Garwolinie. Dzięki czujności mieszkańców powiatu garwolińskiego oraz współpracy pracowników placówki bankowej funkcjonariusze zapobiegli przekazaniu przestępcom kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W trakcie realizacji tej policyjnej akcji funkcjonariusze zachowali maksimum czujności. W pobliżu banku zauważyli mężczyznę, którego rozpoznali jako poszukiwanego dwoma listami gończymi. Poszukiwania mężczyzny trwały od 2017 roku. 37-latek doskonale wiedział, że jest poszukiwany i ukrywał się. Wyjechał do Holandii sądząc, że "sprawa" ucichnie. Pomylił się jednak, gdyż został zatrzymany przez kryminalnych z miejscowej komendy. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna wrócił do Polski na zaledwie trzy dni, po czym zamierzał znowu opuścić kraj.

Dzięki czujności garwolińskich funkcjonariuszy skazany między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i włamania odbywa już karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.