Półmetek prac na S17! Świetne wieści dla kierowców

Dodane 3 stycznia 2018, 18:08
GDDKiA Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała rok. Na odcinku od Garwolina do granicy z województwem lubelskim prace idą bardzo sprawnie, wykonano już 7 km trasy.

Miniony rok to kontynuacja budowy połączenia od węzła Kurów Zachód na S17 do mostu na Wiśle w Puławach (11,8 km długości, zaawansowanie robót ponad 90 proc., oddanie do ruchu w połowie 2018 r.) i początek prac na pięciu odcinkach S17 od końca przyszłej obwodnicy Kołbieli do węzła Kurów Zachód o łącznej długości ok. 71,6 km.

Najbardziej zaawansowane, na poziomie ok. 50 proc., są odcinki od Garwolina do granicy z woj. lubelskim. Wykonano już ponad 7 km nawierzchni betonowej przyszłej drogi ekspresowej. Na kolejnych dwóch odcinkach w stronę węzła Kurów Zachód zaawansowanie robót wynosi ok. 40 proc., a w okolicy Żyrzyna położono już ponad 3,6 km betonowej nawierzchni.

Na budowę S17 pomiędzy Garwolinem i Kurowem wraz z połączeniem do mostu na Wiśle w Puławach podpisano umowę o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Wartość projektu to ok. 2,2 mld zł, w tym wkład unijny wynosi prawie 1,2 mld zł.

W drugiej połowie 2017 roku ruszyły prace na odcinku od końca przyszłej obwodnicy Kołbieli do Garwolina i tu zaawansowanie wynosi ok. 20 proc. W tym roku prace budowlane prowadzone będą już na całym ponad 95-kilometrowym odcinku S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód. Oczekujemy jeszcze na wydanie decyzji ZRID dla dwóch odcinków: Lubelska – Kołbiel oraz obwodnica Kołbieli.

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
przystojniak
  (5 stycznia 2018, 07:23)
TO SUPPPPER ,BO NIE BEDZIE TAK DUZYCH UTRUDNIEN W RUCHU I SZYBCIEJ SIE DOJEDZIE DO WYZNACZONEGO CELU BRAWO DLA ROBOTNIKOW PRACUJACYCH NA S17