Policjanci w całym kraju protestują, jak wygląda sytuacja w naszym powiecie?

Dodane 11 lipca 2018, 10:10

Garwolin
Zdjęcie poglądowe: internet Mundurowi w całym kraju prowadzą protest, w ramach którego rezygnują, tam gdzie to możliwe z wypisywania mandatów. Pouczając sprawców wykroczeń teraz i zapowiadając strajk włoski od sierpnia. Chcą deklaracji MSWiA m.in. o przyznaniu podwyżki 650 złotych i przywróceniu poprzedniego systemu emerytalnego.

- Nie zgadzamy się na trwające od wielu lat, lekceważenie naszego zaangażowania i poświęcenia służbie innym. Domagamy się prawa do godnego życia i zapewnienia przyszłości dla naszych rodzin i najbliższych. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia. Apelujemy do Was, abyście w swojej codziennej służbie, zgodnie z rotą ślubowania, przede wszystkim skupili się na zatrzymywaniu przestępców i niesieniu pomocy. Twórzmy wszyscy razem Policję, w której będziemy chcieli służyć. Sprawną i skuteczną, opiekuńczą i pomocną wobec słabszych i pokrzywdzonych - w imieniu Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów mówił Rafał Jankowski. 

Jak rozpoznać policjantów, którzy walczą o lepsze warunki pracy?

- Podstawowym sposobem oflagowania naszych oznakowanych pojazdów służbowych jest umieszczenie na antenie niebieskiej wstążeczki. Możemy też na antenach i w innych miejscach instalować miniaturki flag z naszymi barwami narodowymi lub emblematem NSZZ Policjantów. Przed budynkami na ogół znajdują się stojaki, w których można zainstalować nasze flagi związkowe – większość budynków komend policji w kraju już jest oflagowana - wyjaśnia Komitet Protestacyjny ZG NSZZ Policjantów.

Jak informują nas Czytelnicy, garwolińscy policjanci również biorą udział w proteście. 

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
obiektywny
  (13 lipca 2018, 21:43)
jak tak chcecie służyć słabszym to upominajcie się o zarabiających 2 tyś a nie policjant bierze 4 i nie godnie zarabia jeszcze o rodzinę się upomina . Policjant nie powinien zarabiać więcej niż 2 tyś a emeryturę po 40 latach pracy bo nie spoci się w tej pracy
Gość
  (16 lipca 2018, 07:20)
To przyjdź i zobaczysz co to za chleb a nie mądrzysz sie .Komentować to i ja potrafię.Wielce z pracowany się odezwał.