Policjanci odzyskali zęby warte 20 tys. zł

Dodane 21 stycznia 2019, 11:13

Na sygnale, Trojanów
Zdjęcie poglądowe Policjanci z powiatu garwolińskiego rozwiązali sprawę kradzieży, do której doszło na terenie modernizowanej linii kolejowej nr 7. Podejrzani o kradzież zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

W ubiegłym tygodniu do Posterunku Policji w Trojanowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży elementów od maszyny budowlanej - stalowych zębów zrywarki, która pracowała na modernizowanej linii kolejowej nr 7 w miejscowości Podebłocie (gm. Trojanów). Tego samego dnia po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze natrafili na trop osób, które mogły brać udział w przestępstwie.

Policjanci odnaleźli skradzione mienie i do tej sprawy zatrzymali 19- i 35-latka, którzy trafili do policyjnego aresztu. Podczas skrupulatnej pracy dochodzeniowo-śledczej, mundurowi ustalili, że zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie dodatkową kradzież elementów od wagonów kolejowych oraz usiłowanie kradzieży zagęszczarki. Jeden z mężczyzn posiadał przy sobie narkotyki oraz kastet, którego posiadanie jest zabronione.

Mienie o wartości prawie 30 tysięcy złotych, zostało odzyskanie w całości, a mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozory policyjne, a sprawa znajdzie swój finał sądzie.

Nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.