Policjanci odzyskali skradziony rower

Dodane 25 listopada 2022, 09:59

Na sygnale
KPP Garwolin Policjanci Wydziału Kryminalnego z Garwolina odzyskali skradziony kilka dni temu rower. Jednoślad po wykonaniu przez funkcjonariuszy niezbędnych czynności wróci do właściciela, a sprawca kradzieży stanie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kilka dni temu policjanci garwolińskiej komendy przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru kross. Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel zostawił jednoślad na klatce schodowej bloku na jednym z osiedli w Garwolinie. Kiedy pokrzywdzony zauważył jego brak, o zdarzeniu powiadomiono Policję. Straty oszacowano na kwotę 1000 złotych.

W wyniku policyjnych ustaleń funkcjonariusze zatrzymali sprawcę oraz odzyskali pojazd. Po zakończeniu przez policjantów niezbędnych czynności jednoślad wróci do właściciela. 19-letni sprawca był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Zobacz też: Usterka w IPhone - Jak sobie z nią poradzić?

Policjanci przypominają! Nieskutecznie zabezpieczony rower to łatwy łup dla złodzieja. Rowery kradzione są z klatek schodowych, sprzed sklepów, piwnic, domów, prywatnych posesji czy sprzed domów. Większość zdarzeń, dotyczących kradzieży tych pojazdów ma wspólny mianownik – brak właściwego zabezpieczenia.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.