Pokonała ponad 600 osób, bo o naszej diecezji wie najwięcej

Dodane 14 kwietnia 2018, 18:07

Żelechów
Materiały prasowe Natalia Ciołek z Żelechowskiego Liceum została laureatem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. W odbywającym się w czwartek, 12 kwietnia etapie diecezjalnym konkursu w Siedlcach licealistka zajęła III miejsce. Historyczny konkurs w tym roku miał wymiar szczególny, bowiem przypadał w jubileusz 200-lecia naszej diecezji. W etapie szkolnym wzięło udział 627 uczniów z 46 szkół, jedynie 56 zakwalifikowało się do siedleckiego etapu.

 

Tematyka tegorocznych zmagań dotyczyła początków diecezji –powstania, kasaty i wskrzeszenia, męczeństwa Unitów Podlaskich w Pratulinie i Drelowie, udziału duchowieństwa siedleckiego w walkach w 1863 r i podczas II wojny światowej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością sylwetek biskupów siedleckich, historii kościoła katedralnego w Siedlcach. Wśród pytań pojawiły się także te, o obronę krzyża w Miętnem w 1983 roku i wizytę Jana Pawła II w Siedlcach.
Test opracowany przez Diecezjalną Komisję Konkursową był zatem naprawdę trudny i wymagał od uczestników szczegółowej wiedzy historycznej.

Natalia, której katechetą jest ks. Leszek Mućka przygotowywała się do konkursu dłuższy czas. Jak sama mówi, by zostać finalistom trzeba było opanować naprawdę szeroki zakres wiadomości. Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że to właśnie uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie, gdzie dyrektorem szkoły jest Pani Regina Gromoł, zajęła miejsce na podium zaraz za uczniami z Łukowa czy Siedlec.

W auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach na0grody laureatom wręczył m.in. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, Małgorzata Kiec - dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Adam Skup dyrektor siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Informacja prasowa

 

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
M------
  (15 kwietnia 2018, 00:04)
Błędy ...
Xdxdxd
  (25 kwietnia 2018, 22:07)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.