Pojechali gasić pożar, uratowali życie

Dodane 17 marca 2018, 21:41

Na sygnale, Parysów
Zdjęcie poglądowe: redakcja Często natychmiastowa pomoc może uratować życie. Przekonał się o tym mężczyzna, który stracił przytomność tuż obok miejsca w którym strażacy gasili pożar. Wykwalifikowani również do udzielania pomocy przedmedycznej strażacy, przywrócili nieprzytomnemu mężczyźnie funkcje życiowe i uratowali mu życie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 16 marca w miejscowości Żabieniec (gm.Parysów).

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze dwóch budynków w miejscowości Żabieniec. 

- W trakcie działań ratownicy otrzymali od osób postronnych informację, że na drodze w pobliżu miejsca zdarzenia mężczyzna nagle stracił przytomność. Strażacy po stwierdzeniu braku funkcji życiowych u poszkodowanego przystąpili do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora. Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia RKO stwierdzono przywrócenie funkcji życiowych. Następnie poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego - opowiada o okolicznościach zdarzenia st. kpt. Tomasz Biernacki. 

 

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Marianna
  (18 marca 2018, 09:46)
Qurna,nic nie pisze,czy był trzeżwy ten reanimowany???Być może wracał z gospody w Parysowie?