Podała przez telefon dane do konta bankowego, straciła kilka tysięcy złotych

Dodane 26 października 2020, 09:06

Na sygnale




Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Oszust zadzwonił na telefon do młodej kobiety, powiedział jej że jest funkcjonariuszem policji. Kobieta przekazała dane dostępowe do konta, z którego mężczyzna wypłacił kilka tysięcy złotych.

Nie dajmy się oszukać i nigdy nie przekazujmy obcym naszych oszczędności, Policja ostrzega w ten sposób przed działaniem oszustów w mediach. Nadal zdarzają się jednak przypadki, kiedy pokrzywdzeni tracą oszczędności całego życia.

Do tego typu zdarzenia doszło na terenie powiatu garwolińskiego w piątek (23 października). Na telefon 26-letniej mieszkanki powiatu garwolińskiego, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Oszust przekazał, że potrzebuje danych i haseł dostępowych do konta. Kobieta przekazała je nieznajomemu, a ten z konta wyprowadził kilka tysięcy złotych.

Garwolińscy policjanci, aby zapobiegać tego typu sytuacjom często spotykają się młodzieżą, seniorami, pracownikami banków i instytucji finansowych oraz uczestniczą we wspólnych szkoleniach. Cel jest jeden - uczulić wszystkich, aby nie stali się ofiarą oszustów.

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Należy być nieufnym wobec nieznajomych, w szczególności, gdy chodzi o przekazywanie pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że policjanci nigdy nie żądają wpłaty pieniędzy i nie proszą o przelewy na numery kont. O każdej próbie lub oszustwie należy, bez zbędnej zwłoki poinformować Policję dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 112.

KPP Garwolin

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
oglądam nadawcę eMisjaTV
  (26 października 2020, 15:17)
Zakładam, że większość pomyślała o tym jak można być tak naiwnym... można, gdy do pracy przystępują zawodowcy.
Gdy premier kłamie - musisz wierzyć, bo" nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?"
Natomiast, gdy przestępcy przez telefon kłamią - chcesz uwierzyć, bo to kwestia ich profesjonalizmu; zaskoczenie, barwa głosu, tempo, język branżowy, twoja chęć pomocy organom ścigania.