Pobiegli i pojechali! IX Duathlon Garwoliński

Dodane 3 maja 2024, 10:41
CSiK w Garwolinie Mateusz Tkaczyk został zwycięzcą tegorocznego Duathlonu Garwolińskiego. Blisko 28 km trasę pokonał w niespełna godzinę. Najlepszą kobietą na mecie była Kinga Myśliwska. Najlepsi zawodnicy z powiatu garwolińskiego to Tomasz Suchodolski i Agnieszka Flont.

Blisko 70 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Duathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się nie tylko zawodnicy z powiatu garwolińskiego, ale także wielu sportowców z różnych zakątków Polski. Na liście startowej można było znaleźć nazwiska zawodników z Warszawy, Lublina, Puław, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Radomia.

- Liczyliśmy na dużą dawkę sportowych emocji oraz ciekawą rywalizację i tak też się stało. Dopisali nie tylko zawodnicy, ale także kibice i pogoda. Mamy nadzieję, że za rok w imprezie weźmie udział jeszcze więcej miłośników biegania i jazdy na rowerze – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Wydarzenie odbyło w niedzielę, 28 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 27,5 km, w tym 7,5 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Bieg odbywał się ścieżką wokół zbiornika, a trasa rowerowa wiodła okolicznymi drogami publicznymi.

Zwycięzcą IX Duathlonu Garwolińskiego został Mateusz Tkaczyk z Puław, który na pokonanie całej trasy potrzebował 57 minut i 41 sekund. Drugie miejsce zajął Adam Ogłoblin z Warszawy, a trzecie Tomasz Suchodolski ze Skurczy w powiecie garwolińskim. Tym samym Tomasz wygrał klasyfikację mieszkańców powiatu garwolińskiego.

Wśród kobiet najlepsza była Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwyciężczyni ukończyła zawody z czasem 1:10:31. Na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Flont z Garwolina – zwyciężczyni klasyfikacji mieszkanek powiatu garwolińskiego, a na trzecim – Agnieszka Ragus-Suszczyńska (drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej). Trzecią mieszkanką powiatu garwolińskiego została Karolina Kamaszewska.

W kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego na drugim miejscu znalazł się Mariusz Leszek, a na trzecim – Bartłomiej Garnek. Statuetki zwycięzcom wręczyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz przedstawiciele organizatorów.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. 

Organizatorzy wydarzenia: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont

Partnerzy: Miasto Garwolin, Multisport

Lista laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych

K1 16-29 lat

 1. Aleksandra Jakimiuk
 2. Olga Jarzyna

K2 30-39 lat

 1. Joanna Zambrowska
 2. Karolina Kamaszewska
 3. Ela Kędziorek

K3 40-49 lat

 1. Jolanta Bojarczuk
 2. Ewelina Kaska-Łobodowska

K4 50+

 1. Ewa Guszcza
 2. Dorota Sokólska

M1 16-29 lat

 1. Łukasz Binkiewicz
 2. Przemek Pazurek
 3. Ignacy Piotrowski

M2 30-39 lat

 1. Paweł Grochowski
 2. Artur Kielak
 3. Paweł Cieślak

M3 40-49 lat

 1. Rafał Korulczyk
 2. Andrzej Łoiński
 3. Tomasz Bujko

M4 50-59 lat

 1. Andrzej Ignatowicz
 2. Grzegorz Dominik
 3. Marek Mielczarek

M5 60+

 1. Zenon Michalik
 2. Tomasz Klepacki
 3. Tomasz Sokólski

 

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.