Po 16 miesiącach przerwy wracają pociągi!

Dodane 30 lipca 2020, 16:37
Zdjęcie poglądowe 30 sierpnia 2020 przewidywany jest powrót rozkładowych pociągów na szlak Otwock-Celestynów-Pilawa - informuje portal tvccls.pl.

Jak podaje Telewizja Celestynów: Choć pierwsze pociągi przewoźników bez pasażerów pojadą kilka tygodni wcześniej, to właśnie 30.08. ruszą z pierwszymi podróżnymi po zmodernizowanej trasie. Część pociągów nadal będzie realizowanych w ramach zastępczej komunikacji autobusowej. W związku z tym, że ruch będzie wznowiony jednotorowo i to na wciąż modernizowanej linii, ilość pociągów będzie zbliżona do wersji sprzed zamknięcia.

Na odcinku będą znajdować się liczne ograniczenia prędkości (chociażby na wszystkich przejazdach, gdzie jeszcze nie będzie zamontowanych urządzeń ostrzegawczych). Kilka pociągów będzie na części trasy zastępowała komunikacja autobusowa – będzie to m.in. ostatni pociąg w dobie rel. Warszawa Zachodnia – Pilawa.

Oficjalny rozkład jazdy obowiązujący od 30 sierpnia powinien pojawić się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich najpóźniej 9 sierpnia.

Zobacz więcej na: Kolejowa rewolucja już 30 sierpnia – pociągi wracają po 16 miesiącach przerwy

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.