PitStop w Garwolinie: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

Dodane 8 maja 2019, 17:30

Garwolin, Łaskarzew, Łaskarzew, Łaskarzew
Materiały prasowe Majówka już za nami, ale wiosenna aura cały czas zachęca do rodzinnych wycieczek samochodowych i wyjazdów za miasto. Zanim jednak wyruszymy w trasę warto sprawdzić kondycję swojego samochodu. Mieszkańcy Garwolina będą mieli okazję zrobić to bezpłatnie już w piątek 10 maja, w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Garwolinie pojawi się z inicjatywy firmy Cartex Auto Części. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy ulicy Targowej 66, w godzinach od 12 do 18.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Bezpieczeństwo podczas jazdy, zarówno nasze jak i naszych bliskich, jest najważniejsze. Kontrole stanu technicznego samochodu należy wykonywać regularnie bez względu na to, czy jedziemy w dłuższą trasę czy tylko do pracy. Warto sprawdzić ciśnienie w oponach, stan elementów zawieszenia czy układu kierowniczego. To zajmuje tylko chwilę, a może zaoszczędzić wielu nieprzyjemnych sytuacji podczas jazdy. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Paweł Rozbiewski z Cartex Auto Części należącej do sieci ProfiAuto.

 
Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, Cartex Auto Części, firmy ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

Informacja prasowa

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
90909
  (9 maja 2019, 10:33)
kurła dopiero przegląd robiłem
F1UT
  (9 maja 2019, 11:43)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.