Piotrek Wiśnicki na Winter Cup 2016 w Walencji

Dodane 12 lutego 2016, 13:12

Żelechów
Fanpage facebook Rotax Max Winter Cup to pierwszy wyścig międzynarodowy w tym roku, daje on kierowcom i zespołom możliwości przygotowania do Rotax Max Euro Challenge. Zawodnicy będą się ścigać na nowo wybudowanym torze kartingowym położonym obok pięknej nadmorskiej Walencji.

- Pogoda jest nie do przewidzenia, strasznie wieje na tym otwartym terenie. Pada też deszcz... na przemian z wiatrem. Walczę, choć dokucza mi trochę przeziębienie. Ale nie poddaję się! Trzymajcie kciuki za debiut w tym sezonie – dodaje młody kierowca.

Piotr Wiśnicki to 11-letni reprezentant Automobilklubu Wschodniego. Młody Żelechowianin swoją przygodę z kartingiem rozpoczął w wieku 4 lat, gdy tata zabrał go na tor kartingowy do Lublina. Tam swoją jazdą przykuł uwagę Marka Wyrzykowskiego- szefa teamu Wyrzykowski Motorsport, który postanowił włączyć go w skład zespołu. Kierowca jest doskonale znany ze startów w pucharze Rotax Max Challenge Poland. Pierwsze kroki stawiał w kategorii Micro Max, w której rywalizował z czołowymi kierowcami klasy. Na swoim koncie ma również udane starty poza granicami kraju. Podczas rozgrywek Rotax Central Eastern Europe Challenge na Węgrzech Wiśnicki wywalczył 2 stopień podium. Po przejściu do szybszej kategorii Mini Max, sezon 2014 podsumował zdobyciem lidera klasyfikacji generalnej. W związku z wygraną, Polski Związek Motorowy zgodził się na możliwość rywalizacji zawodnika w kategorii JUNIOR MAX, gdzie ściga się z nawet 16-letnimi rywalami. W przerwach pomiędzy zawodami, można również go zobaczyć w szeregach piłkarzy, to jego druga pasja. Mimo dnia wypełnionego treningami i ćwiczeniami na siłowni, Piotrek nie narzeka. Wie, że ciężka praca pozwoli mu kiedyś dorównać swojemu autorytetowi- Sebastianowi Vettelowi i również wystartuje w wyścigach Formuły 1.

Źródło: Fanpage facebook

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.