Pijany kierowca wylądował w rowie. Grozi mu więzienie i utrata auta

Dodane 28 maja 2024, 16:56

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Pijany kierowca suzuki wypadł z drogi wylądował w rowie. Jego próby wydostania się zauważyli przejeżdżający świadkowie. Podejrzewali, że może być nie trzeźwy, dlatego powiadomili Policję. 47-latek Kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci, działając na podstawie nowych przepisów, zabezpieczyli jego pojazd na poczet przyszłej kary.

W minioną  niedzielę (26.05) około godz. 17  na jednej z ulic Górzna przypadkowa osoba zauważyła w rowie osobowe suzuki. Za jego kierownicą siedział mężczyzna i próbował wyjechać nim z rowu. Świadek zawiadomił służby. Miał podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy.

Na miejsce przyjechali policjanci z Żelechowa, którzy zatrzymali kierowcę. 47-latek choć w zdarzeniu nie odniósł poważnych obrażeń  nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z rowu.  Jak się okazało był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował suzuki, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli też jego pojazd na poczet przyszłej kary.  

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola Kargul
  (30 maja 2024, 09:05)
nic mu nie grozi, takie są realia tego kartonowego państwa
Karol
  (30 maja 2024, 16:21)
i znowu wszystko przez ten ankohol